تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۷ - ۱۲:۲۰ کد مطلب 89746

روحانی یازدهم فروردین به اتریش می‌رود

رئیس‌جمهوری اسلامی ایران به‌دعوت رسمی رئیس‌جمهوری اتریش در صدر یک هیئت عالی‌رتبه سیاسی و اقتصادی روز چهارشنبه یازدهم فروردین ماه به وین پایتخت اتریش سفر می‌کند.

به گزارش میدان۷۲، پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهوراز سفر رئیس‌جمهوری اسلامی ایران به کشور اتریش خبر داد و گفت: حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران به‌دعوت رسمی رئیس جمهوری اتریش، در صدر یک هیئت عالی‌رتبه سیاسی و اقتصادی، روز چهارشنبه یازدهم فروردین ماه به وین پایتخت اتریش سفر می‌کند.

وی افزود: در جریان این دیدار که پاسخی به سفر رسمی شهریور ماه “هاینس فیشر” رئیس جمهوری اتریش به تهران است، سند نقشه راه همکاری‌های اقتصادی ایران و اتریش نهایی می‌شود.

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور تصریح کرد: دیدار و گفت‌وگو با رئیس‌جمهور و صدراعظم اتریش، و شرکت در همایش اقتصادی که در آن رؤسای جمهوری و فعالان اقتصادی و نمایندگان بخشهای خصوصی دو کشور نیز حضور خواهند داشت، از جمله برنامه فشرده کاری دکتر روحانی در سفر به وین است.

اسماعیلی ادامه داد: چندین سند، از جمله سند نقشه راه همکاری‌های اقتصادی و نیز یادداشت‌های تفاهم همکاری در حوزه‌های مختلف در حضور رؤسای جمهوری ایران و اتریش، میان مقامهای دو کشور امضا می‌شود.

وی اظهار داشت: رئیس‌جمهوری را در این سفر دوروزه که از یازدهم فروردین ماه آغاز می‌شود، شماری از وزرا و اعضای هیئت دولت همراهی می‌کنند.

وی افزود: همچنین هیئتی از کارآفرینان و فعالان بخش خصوصی و عمومی کشورمان همزمان در اتریش حضور یافته و با شرکای اتریشی و اروپایی خود برای توسعه همکاری‌ها رایزنی و اسنادی را نیز امضا می‌کنند.

رئیس‌جمهور پنج‌شنبه دوازدهم فروردین ماه به کشورمان باز خواهد گشت.

 

منبع : رجانیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: