تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۷ - ۱۷:۲۸ کد مطلب 89759

وزیر نفت پاکستان: به دلیل تحریم‌ها در پروژه خط لوله مشترک گاز هیچ کاری انجام نمی دهیم

وزیر نفت و منابع طبیعی پاکستان اعلام کرد که برای اجرای سریعتر پروژه خط لوله گاز صلح به دلیل عدم رفع کامل تحریم‌ها علیه ایران، در حال حاضر هیچ کاری نمی‌توان انجام داد. به گزارش مشرق، «شاهد خاقان عباسی» وزیر نفت و منابع طبیعی پاکستان گفت: پروژه لوله گاز ایران-پاکستان(IP) یکی از موضوعات مطرح شده […]

وزیر نفت و منابع طبیعی پاکستان اعلام کرد که برای اجرای سریعتر پروژه خط لوله گاز صلح به دلیل عدم رفع کامل تحریم‌ها علیه ایران، در حال حاضر هیچ کاری نمی‌توان انجام داد.

به گزارش مشرق، «شاهد خاقان عباسی» وزیر نفت و منابع طبیعی پاکستان گفت: پروژه لوله گاز ایران-پاکستان(IP) یکی از موضوعات مطرح شده در برنامه سفر رئیس جمهور ایران به پاکستان است اما این پروژه هنوز با محدودیت‌هایی روبرو است.

عباسی افزود: به دلیل عدم رفع کامل تحریمهای بین‌المللی علیه ایران هیچ کاری نمی‌توان برای  این پروژه انجام داد.

انتظار می‌رود که رئیس جمهور ایران طی سفر خود به پاکستان در مورد پروژه خط گازی ایران-پاکستان مذاکراتی انجام دهد اما وزیر نفت و منابع طبیعی دولت اسلام‌آباد بر این باور است که این پروژه هنوز با برخی مشکلاتی روبرو است.

وی تاکید کرد که پاکستان در مورد تکمیل این پروژه جدی است و در صورتی که حتی امروز این پروژه شروع آغاز شود در سال ۲۰۱۸ میلادی به پایان خواهد رسید.

پروژه گازی ایران-پاکستان روزانه ۷۵۰ میلیون متر مکعب گاز با ارزش ۲ میلیون دلار منتقل خواهد کرد.

مقامات عالی ایران و پاکستان پس از دیدار جداگانه «حسن روحانی» رئیس جمهور کشورمان با «نواز شریف» نخست وزیر پاکستان چندین تفاهم‌نامه در بخشهای مختلف اقتصادی به امضا رساندند.

مقامات دو کشور با برگزاری مذاکرات در سطح عالی، موضوعات مربوط به تروریسم، همکاریهای اقتصادی و سایر امور مهم دو کشور را مورد بحث قرار دادند.

ایران و پاکستان قرار است بر اساس تفاهم‌نامه پنج‌ساله حجم تجارت دوجانبه را تا پنج میلیارد دلار افزایش دهند و همچنین برای دسترسی به بازارهای تجاری یکدیگر اقداماتی انجام خواهند داد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: