تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۷ - ۲۲:۱۹ کد مطلب 89789

اوباما: ۴۰ درصد از مناطق تحت تصرف داعش در عراق آزاد شده است

رئیس جمهور آمریکا مدعی شد این کشور حدود ۴۰ درصد از مناطقی را که گروه تروریستی داعش در عراق اشغال کرده بود، آزاد کرده است. به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک؛ “باراک اوباما،” رئیس جمهور آمریکا، اظهار داشت: حدود ۴۰ درصد از مناطقی که گروه تروریستی داعش در عراق به تصرف خود درآورده […]

رئیس جمهور آمریکا مدعی شد این کشور حدود ۴۰ درصد از مناطقی را که گروه تروریستی داعش در عراق اشغال کرده بود، آزاد کرده است.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک؛ “باراک اوباما،” رئیس جمهور آمریکا، اظهار داشت: حدود ۴۰ درصد از مناطقی که گروه تروریستی داعش در عراق به تصرف خود درآورده بود آزاد شده است.

 اوباما در سخنرانی هفتگی خود مدعی شد: آزادسازی این مناطق از تصرف داعش در عراق نتیجه عملیات ائتلاف تحت فرماندهی آمریکا بوده است.

آمریکا و ائتلافی متشکل از بیش از ۶۰ کشور که واشینگتن فرماندهی آنها را به عهده دارد از سال ۲۰۱۴ حملاتی هوایی را علیه مواضع داعش در سوریه و عراق آغاز کرده اند.

اوباما تصریح کرد: حملات هوایی بی وقفه و پشتیبانی از نیروها در عراق و سوریه که در حال جنگ زمینی علیه داعش هستند به ما امکان داد تا حدود ۴۰ درصد از مناطقی را در عراق که زمانی تحت تصرف داعش آزاد کنیم.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: