تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۸ - ۰۱:۱۸ کد مطلب 89803

تامین منابع مالی تروریست‌ها از قاچاق طلا در کنگو

موسسه آفریقایی آی اس اس در گزارشی اعلام کرد: گروه های تروریستی از طریق قاچاق طلا از کشورکنگو، به دنبال تامین منابع مالی اقدامات مخرب خود هستند. به گزارش مشرق، به نقل از سایت ایست آفریکن؛ در گزارش موسسه مطالعات امنیتی  آی اس اس آمده است: گروه الشباب در سومالی و گروه اتحاد دمکرات و […]

موسسه آفریقایی آی اس اس در گزارشی اعلام کرد: گروه های تروریستی از طریق قاچاق طلا از کشورکنگو، به دنبال تامین منابع مالی اقدامات مخرب خود هستند.

به گزارش مشرق، به نقل از سایت ایست آفریکن؛ در گزارش موسسه مطالعات امنیتی  آی اس اس آمده است: گروه الشباب در سومالی و گروه اتحاد دمکرات و آزادی بخش اوگاندا (آدف- نالو) از طریق قاچاق غیر قانونی طلا از کشورهای شرق آفریقا، به دنبال تقویت توان مالی خود هست.

این گزارش می افزاید: با وجود تلاشهای سازمان ملل و اتحادیه آفریقا برای جلوگیری از دسترسی گروه الشباب به منابع مالی غیرقانونی، این گروه توانسته است از طریق دسترسی به منابع طبیعی کشور جمهوری کنگو، بویژه طلا، منابع مالی خود را تقویت کند.

این گزارش تصریح می کند: شهرهای بوکاوو، بوتمبو، بونیا، آری وارا، کیسانگانی از اصلی ترین مراکز قاچاق طلا در کنگو هستند. محموله های طلا قبل از رسیدن به بازارهای تجاری از شهرهای کامپالا، نایروبی، بوجومبورا و دارالسلام عبور میکند که همین امر باعث سوء استفاده گروه های تروریستی از این وضعیت برای تقویت بخش مالی خود شده است.

بر اساس گزارش های میدانی موسسه آی اس اس، گروه های تروریستی با تشکیل شبکه های قاچاق و با استفاده از انتقال غیرقانونی منابع طبیعی بویژه طلا به کشورهای امارات و چین، به دنبال تامین مالی اقدامات تروریستی خود هستند.

اتاق فکر آی اس اس در پرتوریا -پایتخت اجرایی آفریقای جنوبی- موسسه ای راهبردی است که هدف از تاسیس آن افزایش امنیت و ثبات در قاره آفریقا اعلام شده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: