تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۸ - ۱۳:۰۶ کد مطلب 89838

جزئیات توافقات بانکی ایران و پاکستان

دیروز در همایش بازرگانی مشترک ایران و پاکستان با حضور روحانی و نخست وزیر پاکستان یادداشت تفاهم همکاری های بانکی بین دو کشور به امضا رسید. به گزارش مشرق، در این تفاهم نامه ایجاد رابطه بانکی و افتتاح حساب های متقابل به ارزهای مختلف بین بانک های مرکزی دو کشور و همچنین ایجاد زمینه مناسب […]

دیروز در همایش بازرگانی مشترک ایران و پاکستان با حضور روحانی و نخست وزیر پاکستان یادداشت تفاهم همکاری های بانکی بین دو کشور به امضا رسید.

به گزارش مشرق، در این تفاهم نامه ایجاد رابطه بانکی و افتتاح حساب های متقابل به ارزهای مختلف بین بانک های مرکزی دو کشور و همچنین ایجاد زمینه مناسب برای همکاری های متقابل بانک ها با هدف تسهیل مراودات تجاری از طریق ارائه انواع  خدمات بانکی و همچنین استفاده از سیستم ها و ابزارهای پرداخت توسط شهروندان دو کشور مورد تاکید قرار گرفته است.
 
از دیگر دستاوردهای این تفاهم نامه نیز می توان به اعطای مجوز تاسیس شعبه برای «بانک ملی ایران» و همچنین «حبیب بانک پاکستان» به ترتیب در پاکستان و ایران اشاره کرد.
 
در توافقات صورت گرفته، الحاق مجدد ایران به مکانیسم” اتحادیه پایاپای آسیایی” مورد تاکید و توافق طرفین قرار گرفته است. بر این اساس تجار دو کشور خواهند توانست معاملات تجاری خود را از طریق بانک های عامل به سهولت تسویه کنند.     
 
همچنین به منظور نظارت بر اجرای توافقنامه، طرفین موافقت کردند کمیته ای دائمی  تحت عنوان ” کمیته مشترک بانکی ایران و پاکستان ” تشکیل شود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: