تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۸ - ۲۰:۱۶ کد مطلب 89872

مکزیکی‌ها "ترامپ" را آتش زدند

مردم مکزیک در جریان برگزاری جشن عید پاک، آدمک های دونالد ترامپ نامزد پیشتاز ریاست جمهوری آتی آمریکا از حزب جمهوری‌ خواه را به آتش کشیدند.  به گزارش پایگاه ۵۹۸، رویترز روز یکشنبه از ‘مکزیکوسیتی’ گزارش داد: در مراسم آیینی که در آن نمادهای پلید در دین مسیحیت بر اساس باورهای مردم مکزیک به آتش […]

مردم مکزیک در جریان برگزاری جشن عید پاک، آدمک های دونالد ترامپ نامزد پیشتاز ریاست جمهوری آتی آمریکا از حزب جمهوری‌ خواه را به آتش کشیدند.

 به گزارش پایگاه ۵۹۸، رویترز روز یکشنبه از ‘مکزیکوسیتی’ گزارش داد: در مراسم آیینی که در آن نمادهای پلید در دین مسیحیت بر اساس باورهای مردم مکزیک به آتش کشیده می شوند، آدمک ترامپ نیز که در جریان مبارزات انتخاباتی، نظرات ضد مهاجرتی و ضد مکزیکی خود را تکرار می کند، به آتش کشیده شد.

بنابراین گزاش آدمکهای ترامپ در شهرها و روستاهای سراسر مکزیک از “پوئبلا” (Puebla) درجنوب تا “مونتری” (Monterrey) واقع در شمال شرق مکزیک، در این آیین مذهبی به آتش کشیده شد.

رویترز گزارش داد: مردم مکزیک در این باره می گویند از زمانی که ترامپ در جریان کارزار انتخاباتی خود بر ضد مهاجران ، مکزیک و مکزیکی ها موضع گیری کرد، تصمیم به ساختن و آتش زدن آدمک های ترامپ گرفتند.

ترامپ نامزد پیشتاز از حزب جمهوریخواه، سال گذشته با وعده ساختن دیوار در مرز آمریکا و مکزیک در صورت راهیابی به کاخ سفید و تبهکار خواندن مهاجران مکزیکی مقیم آمریکا، خشم مردم این کشور را برانگیخت.

‘انریکه پنه نیتو’ (Enrique Pena Nieto) رئیس جمهوری مکزیک در واکنش به اظهارات جنجالی ترامپ ضمن رد ادعاهای وی درخصوص پرداخت هزینه دیوار کشی بین مرز دو کشور، لحن و طرز سخن گفتن ترامپ را همانند دیکتاتورهایی چون “آدولف هیتلر” و “بنیتو موسولینی” توصیف کرد.

 آدمک های ترامپ همچنین در بخش های از ونزوئلا و یونان نیز به آتش کشیده شد.

اظهارات جنجال برانگیز دونالد ترامپ میلیاردر نیویورکی و صاحب یکی از بزرگترین قمارخانه های لاس وگاس آمریکا، هم اکنون تصمیم گیران حزب جمهوریخواه را برای برگزیدن وی به عنوان نامزد نهایی این حزب برای ریاست جمهوری آمریکا با چالشی دشوار مواجه کرده است.

شبکه تلویزیونی C.N.N در گزارشی اعلام کرد پیروزی ترامپ در نخستین سه شنبه بزرگ در اول ماه مارس برابر با ۱۱ اسفند ۱۳۹۴، شهروندان آمریکایی را بشدت نگران و عصبی کرد بطوریکه موتور جستجو گر ‘گوگل’ اعلام کرد تنها چهار ساعت پس از انتشار نتایج نهایی انتخابات درون حزبی، جستجوی عبارت ‘چگونه می توان به کانادا مهاجرت کرد’ توسط کاربران آمریکایی با افزایش ۳۵۰ درصدی مواجه شد.

منبع: ایرنا

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: