تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۸ - ۱۷:۵۲ کد مطلب 89881

آیت الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه و امام جمعه اهواز :

دکتر احمدی نژاد همواره مشوق و موید راهیان نور بوده است

استقبال میلیونی مردم برای حضور در مناطق عملیاتی و تجدید بیعت با شهیدان والامقام و همچنین گرامیداشت یاد و خاطره حماسه آفرینان دفاع مقدس، از حاصلخیز بودن این عرصه پر استعداد و روییدن و رویانیدن در آن حکایت می کند و ما دکتر احمدی نژاد را از مصادیق بارز این حرکت و اقدام ارزشمند و مهم می دانیم.

به گزارش میدان۷۲ به نقل از مهر مردم ، دکتر احمدی نژاد در پایان سفر یک روزه خود به استان خوزستان که روز پنجم فروردین انجام شد، به اتفاق هیات همراه خود ، با آیت الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه و امام جمعه اهواز دیدار و گفت و گو کرد.در ابتدای این دیدار آیت الله موسوی جزایری طی سخنانی مقدم دکتر احمدی نژاد و همراهان وی را گرامی داشت و از ایشان به عنوان صدیق مکرم ، خدمتگزار اسلام و معتمد مردم یاد کرد.

وی از رئیس جمهور سابق به سبب حضور همه ساله در جمع راهیان نور قدردانی کرد و گفت: حضور دکتر احمدی نژاد ، تشویق و تاییدی بر راهیان نور به عنوان یک برنامه مهم فرهنگی است. استقبال میلیونی مردم برای حضور در مناطق عملیاتی و تجدید بیعت با شهیدان والامقام و همچنین گرامیداشت یاد و خاطره حماسه آفرینان دفاع مقدس، از حاصلخیز بودن این عرصه پر استعداد و روییدن و رویانیدن در آن حکایت می کند و ما دکتر احمدی نژاد را از مصادیق بارز این حرکت و اقدام ارزشمند و مهم می دانیم.

آیت الله جزایری همچنین مراتب قدردانی خود را از دکتر احمدی نژاد به سبب اهتمام ویژه ایشان در راه اندازی دانشگاه امیرالمومنین (ع) ابراز کرد و گفت: همت و دستورات موکد و قاطع بلند دکتر احمدی نژاد در جایگاه ریاست جمهوری باعث شد تا ما مسیر چند ده ساله برای راه اندازی این دانشگاه را در مدتی کوتاه کنیم تا آنجا که اکنون در مقاطع تحصیلی لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا فارغ التحصیل دارد.

وی افزود: دکتر احمدی نژاد، نه فقط بر سرعت در انجام کارهای دانشگاه تاکید داشتند بلکه اهتمام ایشان معطوف به انجام همه امور طبق ضوابط و اصول بود و به حمدالله نیز چنین شد و بنده هم مقید بودم که کارها با دقت و منطبق بر ضوابط و مقررات قانونی انجام شود تا بهانه به دست هیچکس از جمله بدخواهان داده نشود.

آیت الله جزایری به بررسی ها و بازرسی های انجام شده از سوی وزارت علوم در این زمینه اشاره کرد و گفت: در نتیجه بررسی های انجام شده از سوی یک گروه ویژه مطالعاتی، دانشگاه امیرالمومنین(ع) در میان صدها موسسه فرهنگی ، صنعتی ، آموزشی و اقتصادی در رتبه دوازدهم قرار گرفته و نشان ایزو ۲۰۰۹ نیز به این دانشگاه اعطا شده است.

در این دیدار ، دکتر احمدی نژاد نیز طی سخنانی هدف از حضور همه ساله در جمع راهیان نور را منور شدن به نور شهدا، رزمندگان و مجاهدان راه خدا دانست و با اشاره به نقش و جایگاه ممتاز آیت الله موسوی جزایری در استان خوزستان ، گفت: آیت الله جزایری یک شخصیت انقلابی و سنگر مستحکم انقلاب و ارزشهای آن در استان خوزستان محسوب می شوند و نسل های مرتبط با این وجود با برکت نیز همواره خدمتگزار اسلام ناب و فداکار در راه حق بوده اند.

وی افزود: با گذشت زمان، ارزشهای انقلاب شفاف تر و برجسته تر و پیام شهدا رساتر و گوش ها برای شنیدن پیام انقلاب آماده تر می شود. اکنون در بیست و هفتمین سال پس از خاتمه جنگ تحمیلی شاهد افزون شدن خیل نیروهای پایبند به ارزشهای انقلاب هستیم که به مراتب معرفت و شناخت بیشتر دارند و شوق ، ذوق و تعهدات بالاتری را از خود بروز می دهند که این امر حاکی از زنده و بالنده بودن انقلاب و حرکت رو به جلوی آن است.

دکتر احمدی نژاد ، راهیان نور را جلوه ای از کار فرهنگی شهدا دانست و تاکید کرد که شهدا زنده اند و در حال انجام ماموریت هستند و با پیام خود به همه فطرت ها بیدارباش می دهند و انقلاب را با همه عظمت ها و ویژگی هایش به جلو می برند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: