تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۹ - ۰۱:۵۳ کد مطلب 89903

برای‌وحدت‌مسلمانان‌تلاش‌می‌کنیم!

 به گزارش پایگاه ۵۹۸، روزنامه الوطن سعودی نوشت: «رئیس پارلمان عربی نشانه درجه یک را به‌سبب مواضع شجاعانه ملک سلمان بن عبدالعزیز در خصوص مسائل امت عربی و اسلامی به وی اهدا کرد». بر اساس این گزارش، شاه سعودی در دیدار با رئیس و اعضای کمیته‌های مختلف پارلمان عربی (یک نهاد کاملاً تشریفاتی و البته […]

 به گزارش پایگاه ۵۹۸، روزنامه الوطن سعودی نوشت: «رئیس پارلمان عربی نشانه درجه یک را به‌سبب مواضع شجاعانه ملک سلمان بن عبدالعزیز در خصوص مسائل امت عربی و اسلامی به وی اهدا کرد».

بر اساس این گزارش، شاه سعودی در دیدار با رئیس و اعضای کمیته‌های مختلف پارلمان عربی (یک نهاد کاملاً تشریفاتی و البته ناکارآمد) مدعی شد: «پادشاهی سعودی مسئولیت خود را درک می‌کند و با تکیه بر همین مسئله هرکس را که برای متحد کردن مسلمانان و اعراب تلاش می‌کند، مورد حمایت قرار می‌دهد. ما باید مسئولیت خود را به‌عهده بگیریم، برادران مسلمان ما در تمام جهان،‌ همگی برادران اعراب هستند و همچنین به این معنا نیست که ما با دیگران دشمن باشیم و دشمنی کنیم، دین هر انسان به خودش و خدایش مربوط است».

وی در تلاش برای منحرف کردن افکار عمومی از سیاست‌های ویرانگر رژیم آل سعود در منطقه و جهان که به گسترش ناامنی و بی‌ثباتی و کشتار مسلمانان بیگناه به‌دست تروریست‌های مزدور با افکار وهابی تکفیری منجر شده و همچنین هشدار صریح به شهروندان عربستان درباره عواقب خطرناک هرگونه ابراز دوستی و وفاداری به مقاومت اسلامی حزب‌الله گفت: «جهان امروز کوچک شده و منابع پیچیده و در هم تنیده شده آسیا، آفریقا، آمریکا و تمام قاره‌ها این گونه است، همان‌طور که می‌دانید در حال حاضر اقلیت‌های زیادی در منطقه ما حضور دارند و بسیاری از آنها در کشور ما هستند، ولی خدا را شکر که کشورهای ما در امنیت و ثبات هستند و به‌صراحت می‌گویم پادشاهی سعودی، کشور شما اعراب، کشور مسلمانان است».

سلمان بن عبدالعزیز ادعا کرد: ما به مسئولیت خود در قبال زائران بیت الله الحرام و عمره گزاران واقف هستیم و عمل می‌کنیم، همان‌طور که شما می‌دانید،‌ خدا را شکر که پادشاهی سعودی از امنیت و ثبات برخوردار است و این مسئله پیش از هر چیز به‌خاطر این است که این پادشاهی بر اساس عقیده اسلامی بنا شده، در نظام تأسیس حکومت هم آمده که قانون اساسی پادشاهی سعودی، کتاب خدا و سنت رسولش است و معنایش این است که ما دشمن ادیان نیستیم».

سلمان با تکیه بر تعصب قومی عربی به‌دروغ آل سعود را پیرو قرآن و پیامبر رحمت للعالمین حضرت محمد(ص) خواند و گفت: «اعراب افتخار می‌کنند که قرآن به‌زبان عربی بر یک پیامبر عرب نازل شده، اینجاست که باید مسئولیت خود را به‌عهده بگیریم، گفت‌وگوی پیروان ادیان که از سوی ملک عبدالله مطرح شد، سیاست پادشاهی سعودی از دوران ملک عبدالعزیز و فرزندانش، سعود، فیصل،‌ خالد، فهد، عبدالله و ما (سلمان) است و ما اکنون همین سیاست را در پیش گرفته‌ایم و آن متحد کردن اعراب و مسلمانان و کشورهای جهان است».

شاه سعودی ادعا کرد: «امیدواریم که شاهد امنیت و ثبات و صلح در منطقه‌مان و تمام مناطق جهان باشیم و همه ملت‌ها در بهترین زندگی به سر ببرند».

احمد بن محمد الجروان رئیس پارلمان عربی هم به تمجید غلوآمیز از شاه سعودی پرداخت و مدعی شد رهبری حکیمانه و مواضع شجاعانه ملک سلمان در قبال مسائل امت اسلام و عربی و کرامت آنها بزرگترین تأثیر را در قلوب تمام ملت‌های عربی به جا گذاشته است، مواضع ملک سلمان در برابر خطراتی که امت را هدف قرار داده قابل تقدیر است، دستان سفید شما در راستای خدمت به انسانیت به تمام جهان امتداد یافته و رهبری شما در ائتلاف عربی و اسلامی برای دفاع از ملت یمن و اراده شرعی آن دل ملت بزرگ عرب را شاد کرد».

الجروان در ادامه چاپلوسی برای شاه سعودی گفت: پارلمان عربی به‌نیابت از ملت بزرگ عرب نشانه درجه یک را به شما تقدیم می‌کند تا به‌عنوان اولین نشان پارلمانی عربی در تقدیر از مواضع شجاعانه شما در قبال مسائل امت عربی و اسلامی و به‌ویژه یمن جاودانه بماند.

ادعاهای واهی شاه سعودی مبنی بر تلاش در راستای وحدت جهان اسلام و همچنین تلاش برای برقراری امنیت و ثبات و رفاه در منطقه در حالی است که در عمل ما شاهد گسترش موج خشونت، ویرانگری، کشتار،‌ بی‌ثباتی و ناامنی به‌سبب سیاست‌های ویرانگر و جنگ افروزانه رژیم آل سعود هستیم که حتی صدای حامیان و اربابان آمریکایی‌اش را هم درآورده است.

اهدای نشان شجاعت به شاه سعودی از سوی پارلمان تشریفاتی عربی به‌سبب تجاوزگری به یمن در حالی است که این جنگ ویرانگر از سوی رژیم آل‌سعود و برخی کشورهای عربی همدست آن در حالی یکمین سال خود را پشت سر گذاشته است که طی این مدت صرف نظر از مقاومت و ایستادگی مثال‌زدنی و منحصر به فرد مردم، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در برابر متجاوزان، رژیم سعودی و متحدانش طی این مدت بیش از ۲۷ هزار یمنی بی‌دفاع را شهید و یا زخمی و میلیون‌ها نفر را با ویران کردن ده‌ها هزار منزل مسکونی، آواره کردند، بخش اعظم زیرساخت‌های فقیرترین کشور عربی همسایه رژیم‌های مرتجع حاشیه خلیج فارس هم در حملات بی‌وقفه متجاوزان ویران شد،‌ آل سعود به‌گفته عبدالملک الحوثی حتی به مراسم عروسی و عزا و گورستان‌های یمن هم رحم نکرد و همه را هدف قرار داد.

با وجود این‌همه جنایت و ویرانی و کشتار در طول یک سالی که از تجاوز آل سعود به یمن می‌گذرد، سخنگوی ائتلاف متجاوزان مدعی شد پادشاهی سعودی، مردم یمن را نجات داده است.

رسانه‌های سعودی و دنباله‌روهای آنها که طی این سال سیاست فریب افکار عمومی و منحرف کردن آنها از حقایق و واقعیت‌ها را با تراشیدن بهانه‌های واهی از جمله ادعای واهی تلاش انصارالله برای اجرای طرح ایران به‌زعم سعودی‌ها و یا ادعای بازگرداندن مشروعیت به یمن یعنی برگرداندن عبدربه منصور هادی به قدرت برای توجیه کشتار و ویرانی در یمن در پیش گرفته‌اند، در اولین سالگرد این ماجراجویی تلاش می‌کنند این‌گونه القا کنند که جنگ یمن به‌سود مردم این کشور بوده و آنها را نجات داده است.

البته درباره این اظهارنظر شاه سعودی که آل سعود با هیچ کس دشمن نیست، باید گفت حقیقت و واقعیت این است که دشمنی آل سعود با پیروان مکتب اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) و هر کسی که بر خلاف آموزه‌های ضداسلامی فرقه وهابیت عمل کند، جلوگیری از وحدت و انسجام جهان اسلام در برابر استکبار و صهیونیسم جهانی از طریق علنی کردن مناسبات پشت‌پرده با رژیم صهیونیستی آشکار شده است و این سخن اعترافی از سوی شاه سعودی مبنی بر این است که آل سعود هرگز با رژیم صهیونیستی دشمن شماره یک امت اسلام و غاصب سرزمین فلسطین دشمن نیست.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: