تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۹ - ۰۶:۲۵ کد مطلب 89913

ایرانی‌ها بجای روس‎ها آنتالیا را آباد کردند!

یک رسانه‌ای ترکیه‌ای از حضور گسترده جهانگردان ایران در یکی از مناطق مهم گردشگری این کشور و رضایت فروشندگان محلی بابت رونق گرفتن کسب و کار خبر داد.  به گزارش پایگاه ۵۹۸، دانشجو به نقل ازروزنامه «دیلی صباح» نوشت: جهانگردان ایرانی که در حال گذران ۱۳روز تعطیلات نوروز در آنتالیا هستند، از خرید اجناس و […]

یک رسانه‌ای ترکیه‌ای از حضور گسترده جهانگردان ایران در یکی از مناطق مهم گردشگری این کشور و رضایت فروشندگان محلی بابت رونق گرفتن کسب و کار خبر داد.

 به گزارش پایگاه ۵۹۸، دانشجو به نقل ازروزنامه «دیلی صباح» نوشت: جهانگردان ایرانی که در حال گذران ۱۳روز تعطیلات نوروز در آنتالیا هستند، از خرید اجناس و جهانگردی که به واسطه تنش ایجاد شده ترکیه با روسیه دچار مشکل شده بود، خشنود هستند.

بر این اساس، جهانگردان ایرانی حضور گسترده‌ای در بازارها و فروشندگان محل اقامت خود  دارند. در «کندو» در آنتالیای ترکیه که مرکز جهانگردی این کشور محسوب می‌شود، فروشندگان از  تعطیلات نوروز در ایران سود می‌برند. کندو بازارچه کوچکی با ۵۰۰ مغازه و هتلی پنج ستاره  دارد، فروشندگان محلی به خاطر خلا عدم حضور جهانگردان روس نگران بودند اما با هجوم جهانگردان ایرانی داد و ستد در این فصل از سال در منطقه رونق گرفت. ایرانیان اغلب لباس، کیف و کفش و دیگر لوازم جانبی مورد نیاز را تهیه می‌کنند.

فروشندگان منطقه نیز از ایجاد بازار ویژه برای ایرانیان با قیمت‌های مناسب خبر دادند. «علی شیگدم» از فروشندگان منطقه در این زمینه گفت: «از این‌که ایرانیان به خرید کالاهای ما علاقه نشان می‌دهند و به خاطر قیمت مناسب خرید زیادی دارند، بسیار خوشحال هستیم.»

 خانم «دیلان یامان» دیگر فروشنده ساکن کوندو ضمن ابراز خوشحالی از حضور ایرانیان گفت، ایرانی‌ها حدود دو هفته قبلا اینجا آمدند و به آن‌ها تخفیف‌های ویژه ارائه شد. ما از بازار خوشحال هستیم و آن‌ها نیز از خرید‌های خود مسرور هستند.»

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: