تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۹ - ۰۳:۲۶ کد مطلب 89919

ایران ۳ طلای متحرک در المپیک دارد

پیشکسوت تکواندو می‌گوید: شرایط المپیک به‌گونه‌ای است که امکان دریافت سه طلا زیاد نیست اما می‌خواهم بگویم هر سه نماینده ما در دنیا بهترین هستند. گروه ورزشی مشرق – پرافتخارترین سبک‌وزن تاریخ تکواندو امیدوار است تا سونامی ایرانی در المپیک ریو طلایی شود. قهرمان تکواندوی جهان در سال۲۰۰۵ این روزها به یک مدیر قابل تقدیر […]

پیشکسوت تکواندو می‌گوید: شرایط المپیک به‌گونه‌ای است که امکان دریافت سه طلا زیاد نیست اما می‌خواهم بگویم هر سه نماینده ما در دنیا بهترین هستند.

نفجم: آنها 3طلای متحرک هستندگروه ورزشی مشرق – پرافتخارترین سبک‌وزن تاریخ تکواندو امیدوار است تا سونامی ایرانی در المپیک ریو طلایی شود. قهرمان تکواندوی جهان در سال۲۰۰۵ این روزها به یک مدیر قابل تقدیر در تکواندوی مازندران تبدیل شده است.

فیض‌ا… نفجم در گفت‌وگو با مشرق از شرایط این روزهای تکواندوی پر از استعداد مازندران سخن می‌گوید و از امیدواری‌هایش به آینده.

* به نظر می‌رسد مثل قبل تکواندو یکی از امیدهای اصلی ورزش ایران برای کسب مدال در المپیک باشد.
قطعا همین‌طور است. از نگاه من فرزان عاشورزاده، مهدی خدابخشی و سجاد مردانی همین حالا سه طلای در حال حرکت هستند.

* یعنی پیش‌بینی می‌کنید هر سه نماینده ایران طلا بگیرند؟
نه. شرایط المپیک به‌گونه‌ای است که امکان دریافت سه طلا زیاد نیست اما می‌خواهم بگویم هر سه نماینده ما در دنیا بهترین هستند. آنها در میادین مختلف شایستگی‌ها را به اثبات رسانده‌اند.

* کسی فکرش را هم نمی‌کرد که فرزان عاشورزاده با سن و سال کمی که دارد در عرض دو سال به مرد شماره یک وزن ۵۸-کیلوگرم تکواندوی دنیا تبدیل شود.
فرزان هنوز ۱۹سال سن دارد. قطعا محیطی که در آن رشد کرده تاثیر بسزایی در پیشرفتش داشت. از خانواده‌اش گرفته تا مربیانش در استان و البته تیم‌ملی. فرزان در یک چشم برهم زدن قهرمان آسیا و جهان شد و سه طلای گرندپریکس‌ها را بر گردن آویخت. این بچه‌ اگر بدشانس نباشد باارزش‌ترین مدال را در المپیک ریو به کارنامه‌ ورزشی این مملکت اضافه می‌کند.

* نگران قرعه تکواندویی‌ها در المپیک نیستید؟برخی حرف و حدیث ها و …
به هر حال قرعه نقش بسزایی در رقم  خوردن نتایج دارد. امیدوارم مشکلی از این بابت به وجود نیاید چون هر سه مبارز ما در بهترین شرایط خود راهی برزیل می‌شوند. صد البته که همه چیز دست آن بالایی است. اگر قسمت باشد حقمان را در برزیل می گیریم. اگر هم نشد حتما خواست خدا بوده. به نظرم کادر فنی تیم ملی و خود بچه ها با اجرای برنامه هایی که داشتند روز به روز به شرایطی که مد نظر دارند نزدیک تر خواهند شد.پس باید به آنها اعتماد داشت و منتظر هنرنمایی اشان ماند.

* آسمان تکواندو مازندران در سال۹۴ حسابی آبی بود.
بله ما در سه رده سنی نونهالان، خردسالان و نوجوانان قهرمان ایران شدیم. در رده سنی جوانان و بزرگسالان هم بعد از تهران دوم شدیم در شرایطی که آنها دو تیم را در رقابت‌ها شرکت داده بودند.

* اما امتیازات یک تیم محاسبه شد.
بله، اما شما در نظر بگیرید که دو تیم تهرانی سه مبارزه پای فینال خود را برگزار نکردند!

* از نگاه شما اتفاق تلخ سال۹۴ برای ورزش ایران چه بود؟
فوت چند چهره عزیز مثل محمدعلی اینانلو گزارشگر و مجری خوب با صدای خاصی که داشت. مرحوم همایون بهزادی، رضا احدی، هادی نوروزی و این روزهای آخر رضا ابراهیمی مربی جوان تیم والیبال پیکان.

* از نگاه شما بهترین‌های ورزش ایران در سال۹۴ چه کسانی بودند؟
فرزان عاشورزاده، مهدی خدابخشی و کیمیا علیزاده از تکواندو و البته رضا یزدانی از کشتی.

* و آرزوی شما در سال جدید؟
سلامتی همه و امید به روزهایی خوش برای ملت بزرگ ایران در سایه پروردگار متعال.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: