تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۰ - ۰۰:۲۲ کد مطلب 90002

استان هایی که سه شنبه بارندگی دارند

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی عنوان کرد: تا پایان امروز (دوشنبه) در اغلب مناطق کشور به جز استان سیستان و بلوچستان شاهد آسمان ابری توام با بارندگی خواهیم بود. به گزارش مشرق، فعالیت بارشی این سامانه در روز سه‌شنبه محدود به نوار شمالی کشور، دامنه مرکزی زاگرس و بخش‌هایی از جنوب و […]

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی عنوان کرد: تا پایان امروز (دوشنبه) در اغلب مناطق کشور به جز استان سیستان و بلوچستان شاهد آسمان ابری توام با بارندگی خواهیم بود.

به گزارش مشرق، فعالیت بارشی این سامانه در روز سه‌شنبه محدود به نوار شمالی کشور، دامنه مرکزی زاگرس و بخش‌هایی از جنوب و جنوب شرق کشور خواهد بود.احد وظیفه گفت: در روز چهارشنبه سواحل دریای خزر، شمال شرق، شرق و بخش‌هایی از جنوب و جنوب شرق کشور بارش باران همراه با وزش باد خواهند داشت.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه اظهار کرد: از اواخر وقت دوشنبه و سه‌شنبه در برخی از مناطق مرکز، جنوب شرق و شرق کشور و همچنین دامنه‌های جنوبی البرز شامل استانهای تهران، قزوین، البرز، سمنان، قم و مرکزی وزش باد شدید و در پاره‌ای نقاط گرد و خاک نیز پیش‌بینی می‌شود. وظیفه ادامه داد: با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر از روز چهارشنبه تا روزهای پایانی هفته کاهش محسوس دما در این مناطق و در روزهای پنجشنبه و جمعه در شمال شرق کشور پیش‌بینی می‌شود.

وی در خصوص وضعیت هوای استان تهران در روز سه‌شنبه عنوان کرد: استان تهران در روز سه‌شنبه ابری و به همراه رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و به تدریج کاهش ابر خواهد بود که بیشینه و کمینه دما نیز در آن به ۱۶ و ۸ درجه سانتیگراد خواهد رسید.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه در خصوص وضعیت آب و هوای استان تهران در روز چهارشنبه یازدهم فروردین نیز اظهار کرد: در روز چهارشنبه استان تهران کمی ابری در بعدازظهر افزایش ابر در پاره‌ای نقاط وزش باد شدید و در ارتفاعات بارش پراکنده خواهد داشت و بیشینه و کمینه دمای هوا نیز در آن روز ۱۴ و ۶ درجه سانتیگراد خواهد بود.

وظیفه همچنین با بیان آنکه تحلیل آخرین داده‌ها و خروجی مدل‌های عددی هواشناسی بیانگر گذر امواج ناپایدار جوی از امروز تا پایان هفته از کشور است؛ افزود: بر این اساس بارش باران گاهی با رعد و برق، وزش باد شدید موقت، بارش برف در جاده‌های کوهستانی و در برخی نقاط تگرگ در مناطق مختلف کشور پیش بینی می‌شود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد: در روز سه‌شنبه آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، گیلان، مازندران، فارس،‌کهکیلویه و بویراحمد، بوشهر و هرمزگان شاهد این وضعیت جوی خواهند بود.

شایان ذکر است که از روز چهارشنبه با نفوذ جریانات شمالی دمای هوا در نوار شمالی بین ۶ تا ۱۰ درجه کاهش یافته و این هوای سرد تا پایان هفته نیز ماندگار خواهد بود.

وی در ادامه گفت: همچنین در ارتفاعات البرز از شمال شرق تا شمال غرب کشور و جاده‌ها و گردنه‌های کوهستانی در غرب و شمال غرب کشور بارش برف و وزش باد و در مناطق مستعد با کولاک برف پیش بینی می‌شود.

وظیفه افزود: در روز سه‌شنبه وزش باد در اصفهان، قم، مرکزی، قزوین، البرز، تهران، سمنان، یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان نیز شدید خواهد بود.

وی ادامه داد: هموطنانی که قصد سفر به مناطق فوق را دارند اقدامات لازم را با در نظر گرفتن شرایط جوی در نظر گرفته و حتما با همراه داشتن زنجیر چرخ و زمان‌بندی برنامه سفر از مخاطرات جوی و ترافیک سنگین در روزهای پایانی هفته تا حد امکان جلوگیری کنند.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: همچنین با توجه به پیش‌بینی بارش برف در جاده‌های کوهستانی البرز، شمال غرب و غرب لغزندگی و اختلال در تردد جاده‌ها وجود خواهد داشت.

با توجه به شرایط ذکر شده در مناطق فوق توصیه می‌شود اقدامات لازم جهت ایمنی بیشتر و جلوگیری از خسارات احتمالی از جمله خودداری از توقف طولانی، برپا کردن چادر در بستر و حاشیه رودخانه‌ها، خودداری از رانندگی در مسیرهای آب گرفته و کاهش سرعت خودرو هنگام رخداد وزش باد شدید به عمل آید.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: