تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۰ - ۰۰:۳۷ کد مطلب 90006

"تحقیر جنسی" مظنونین سازمان سیا با عریان نگاری

روزنامه انگلیسی گاردین افشا کرد: سازمان سیا افرادی که توسط این سازمان بعد از واقعه یازدهم سپتامبر بازداشت شده بودند، عریان کرده و از آن‌ها عکس می‌گرفته است. به گزارش پایگاه ۵۹۸، روزنامه انگلیسی “گاردین” در مطلبی از اقدام سازمان سیا برای شکنجه جنسی افرادی خبر داد که به خاطر مظنون بودن به حملات تروریستی […]

روزنامه انگلیسی گاردین افشا کرد: سازمان سیا افرادی که توسط این سازمان بعد از واقعه یازدهم سپتامبر بازداشت شده بودند، عریان کرده و از آن‌ها عکس می‌گرفته است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، روزنامه انگلیسی “گاردین” در مطلبی از اقدام سازمان سیا برای شکنجه جنسی افرادی خبر داد که به خاطر مظنون بودن به حملات تروریستی بازداشت شده بودند و نوشت:

سازمان سیا افرادی که به کشورهای دیگر اعزام می‌شدند تا شکنجه شوند، عریان کرده و از آن‌ها عکس برداری می‌کرده است.

مقامات سابق آمریکایی که برخی از این تصاویر را دیده‌اند، می گویند این عکس‌ها بی نهایت منزجر کننده هستند.

عریان نگاری از بازداشت شدگان سوالاتی را درباره تمایل آمریکا برای آنچه متخصصان حقوق بشر و پزشکان “شکنجه جنسی” مظنونین تروریست در دوران  پس از یازدهم سپتامبر می‌خوانند، برانگیخته است. برخی از حامیان حقوق بشرم یگویند که عریان نگاری از بازداشت شدگان می‌تواند جنایت جنگی باشد.

در برخی از این تصاویر که همچنان محرمانه هستند، بازداشت شدگان سازمان سیا، چشم بند بر چشم دارند، و آثار کبودی بر بدنشان کاملاً نمایان است. در برخی از این تصاویر نیز مقامات سازمان سیا و بعضاً پیمانکاران این سازمان با بازداشت شدگان عریان عکس گرفته‌اند.

مشخص نیست که چند نفر عریان نگاری شده‌اند اما به نظر می‌رسد بیشتر این افرد مرد بوده‌اند. گروه‌های حقوق بشری طی سال‌های گذشته حداقل ۵۰ نفر را که سازمان سیا از زمان ریاست جمهوری بیل کلینتون به کشورهای دیگر اعزام کرده است، شناسایی کرده‌اند.

سیا ادعا کرده است برای این که از اتهام شکنجه‌های بعدی مبرا باشد، پیش از تحویل افراد به سایر سازمان‌های اطلاعاتی، اقدام به عریان نگاری از مظنونین می‌کرده است تا بدین ترتیب وضعیت جسمانی آن‌ها را تا زمانی که در اختیار سازمان سیا بوده‌اند ثبت کند

هویت برخی از افرادی که مورد عریان نگاری قرار گرفته‌اند  مشخص است اما روزنامه گاردین برای حفظ امنیت این افراد و حفظ شانشان از ذکر نام آن‌ها خودداری می‌کند

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: