تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۰ - ۰۴:۱۷ کد مطلب 90019

استقرار سامانه موشکی اسکندر در فرودگاه لاذقیه+عکس

فعالان رسانه ای سوری با انتشار تصاویری از استقرار موشک پیشرفته و مدرن “اسکندر” توسط ارتش روسیه در فرودگاه نظامی “حمیمیم” واقع در شرق استان لاذقیه این کشور خبر داده اند. گروه بین الملل مشرق- فعالان رسانه ای سوری با انتشار تصاویری از استقرار موشک  پیشرفته و مدرن “اسکندر” توسط ارتش روسیه در فرودگاه نظامی “حمیمیم” […]

فعالان رسانه ای سوری با انتشار تصاویری از استقرار موشک پیشرفته و مدرن “اسکندر” توسط ارتش روسیه در فرودگاه نظامی “حمیمیم” واقع در شرق استان لاذقیه این کشور خبر داده اند.

گروه بین الملل مشرق- فعالان رسانه ای سوری با انتشار تصاویری از استقرار موشک  پیشرفته و مدرن “اسکندر” توسط ارتش روسیه در فرودگاه نظامی “حمیمیم” واقع در شرق استان لاذقیه این کشور خبر داده اند.

استقرار موشک پیشرفته اسکندر در فرودگاه لاذقیه+عکس

بنابر این گزارش، استقرار این موشک زمین به زمین بخشی از برنامه ارتش روسیه برای حمایت کامل از تمامیت ارضی سوریه و محافظت از هرگونه تجاوز زمینی به خاک این کشور از سوی کشورها حامی تروریسم تکفیری همچون ترکیه، عربستان و قطر ارزیابی می شود. برخی از سلاح های جنگی از چنان دامنه پرتاثیری برخوردارند که می توان به آنها نام عوض کننده قاعده بازی را داد. باید موشک اسکندر را یکی از خطرناک ترین، دقیقترین موشک ها عملیاتی موجود در دنیا دانست طبق ادعای مقامات نظامی روسیه در برابر موشک اسکندر هیچ دفاع قابل توجهی در میان تسلیحات غربی وجود ندارد و شکار این موشک تقریبا غیرممکن است. 

استقرار موشک پیشرفته اسکندر در فرودگاه لاذقیه+عکس

متخصصین روسی موشک Iskander-M را بطور خاص برای از بین بردن سیستم های دفاع موشکی طراحی کرده‌اند. سیستم موشک بالستیک اسکندر ۹K720 به دو عدد موشک کوتاه برد مجهز شده که هرکدام می توانند به طرف هدف مجزای شلیک شوند. این سیستم قادر است اهداف متحرک را مورد حمله قرار دهد زیرا مسیر موشک در حین پرواز قابل اصلاح است. این موشک انواع مختلفی سرجنگی از قبیل سرجنگی معمولی، خوشه‌ای، ماده منفجره مرکب سوخت-هوا، سنگرکوب و پالس الکترومغناطیسی حمل می کند.

استقرار موشک پیشرفته اسکندر در فرودگاه لاذقیه+عکس

حداقل برد آن ۵۰ کیلومتر و حداکثر برد ۴۰۰ کیلومتر می‌باشد. این موشک که بطور خاص برای هدف قراردادن سیستم های دفاع هوایی طراحی شده با سرعت ۶ ماخ پرواز کرده و در فاز نهایی حرکت خود مانورهای زیادی انجام داده و اجسام فریب دهنده رادار پرتاب می کند. 

در برخی حالات می تواند به عنوان جانشین بمباران دقیق بکار رود. آماده سازی آن برای پرتاب تنها ۱۶ دقیقه طول می کشد و موشک دوم به فاصله یک دقیقه از موشک اول قابل پرتاب است.

استقرار موشک پیشرفته اسکندر در فرودگاه لاذقیه+عکس

موشک Iskander-M دارای دقتی بین ۵ تا ۷  متر است و با هر دو سیستم هدایت اینرسی یا الکترواپتیکی مجهز شده است. در حین پرواز این موشک می تواند از منابع مختلفی اطلاعات تکمیلی دریافت کرده و نسبت به اصلاح مسیر خود اقدام کند.موشک بالستیک تاکتیکی اسکندر (SS-۲۶ Stone در نامگذاری ناتو) یکی از این سلاح های خیره کننده است که در سال ۱۹۹۶ اولین بار در تلویزیون روسیه به نمایش در آمد که با لانچر در حال حرکت شلیک می کرد.

در فاز پایانی حرکت از حسگر الکترواپتیکی برای قفل بر روی هدف استفاده می‌کند.ظاهرا در  جنگ ۲۰۰۸ روسیه از این موشک بر علیه اهدافی در خاک گرجستان استفاده کرده و در یک مورد اصابت یکی از این موشکها باعث نابودی ۲۸ تانک ارتش گرجستان در یک مکان شده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: