تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۰ - ۱۴:۲۲ کد مطلب 90052

واکنش آمریکا به موفقیت‌های بزرگ ارتش سوریه

ایالات متحده آمریکا از بیرون رانده شدن تروریست‌های از شهر تاریخی تدمر سوریه استقبال کرد ولی اعلام نموده است که هنوز زود است که بخواهیم درباره تاثیر این مساله بر روند مذاکرات صلح سوریه اظهار نظر کنیم. به گزارش مشرق، به نقل از رویترز، جان کربی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه در جمع خبرنگاران […]

ایالات متحده آمریکا از بیرون رانده شدن تروریست‌های از شهر تاریخی تدمر سوریه استقبال کرد ولی اعلام نموده است که هنوز زود است که بخواهیم درباره تاثیر این مساله بر روند مذاکرات صلح سوریه اظهار نظر کنیم.

به گزارش مشرق، به نقل از رویترز، جان کربی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه در جمع خبرنگاران تاکید کرد: هنوز خیلی زود است که بدانیم تاثیرات عملیات تدمر بر روند مذاکرات صلح سوریه چه خواهد بود.

وی در ادامه تصریح کرد: عملیات تدمر موجب نخواهد شد تا موضع آمریکا نسبت به بشار اسد رئیس جمهور سوریه تغییر کند.

نیروهای دولتی سوریه با حمایت روسیه توانسته‌اند کنترل کامل شهر تاریخی تدمر را در اختیار بگیرند.

تازه ترین دور مذاکرات بین نمایندگان دولت سوریه و نیروهای مخالف از ۱۴ مارس در ژنو آغاز شده و روز پنجشنبه به پایان رسیده است. در این دور از مذاکرات، همه هیات ها پیشنهادهای خود را برای دستیابی به صلح و اشتی در سوریه به میستورا ارائه کرده‌اند.

بحران سوریه از سال ۲۰۱۱ میلادی تاکنون ادامه دارد. نیروهای دولتی سوریه در حال مقابله با گروه های تروریستی متعددی از جمله داعش و جبهه النصره هستند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: