تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۰ - ۲۲:۲۲ کد مطلب 90137

حذف اخوانی‌ها به اسم تعدیل نیرو در الجزیره

برخی منابع و محافل آگاه اعلام کردند که برنامه شبکه الجزیره قطر برای تعدیل جمعی صدها نفر از کارکنان خود شامل شخصیت های حرفه ای و سیاسی از جریان های اسلامگرای وابسته به اخوان المسلمین است. به گزارش مشرق به نقل از روزنامه رای الیوم، برخی منابع و محافل آگاه اعلام کردند که  برنامه شبکه […]

برخی منابع و محافل آگاه اعلام کردند که برنامه شبکه الجزیره قطر برای تعدیل جمعی صدها نفر از کارکنان خود شامل شخصیت های حرفه ای و سیاسی از جریان های اسلامگرای وابسته به اخوان المسلمین است.

به گزارش مشرق به نقل از روزنامه رای الیوم، برخی منابع و محافل آگاه اعلام کردند که  برنامه شبکه الجزیره قطر برای تعدیل دسته جمعی صدها نفر از کارکنان و کسانی که با این شبکه همکاری داشتند، شامل شخصیت های حرفه ای و سیاسی از جریان های اسلامگراست.

قطع حقوق و پاداش های ماهیانه کارکنان

به نظر می رسد تعدیل نیرو در شبکه الجزیره شامل لغو حقوق و امتیازات و نیز پاداش های ماهیانه ای است که به دهها نفر از تحلیلگران و کارشناسان دائمی و تهیه کنندگان برنامه های الجزیره و میهمانان این شبکه و دولت قطر در دوحه پرداخت می شد و به عبارت دقیق تر این افراد شامل اعضای اخوان المسلمین مصر هستند.

بازنگری مواضع در قبال اخوانی‌ها به نام تعدیل نیرو

این اقدام الجزیره یکی از بندهای نقشه قطر برای بازنگری در مواضع خود در قبال اخوان المسلمین است، به این معنی که الجزیره اعلام کرده است که ۵۰۰ نفر از کارمندان خود را تعدیل خواهد کرد.

به احتمال زیاد تعدیل نیرو شامل آن دسته از کارکنان بخش های اداری در داخل و خارج قطر خواهد بود که به اخوان المسلمین و یا جریان های اسلامی دیگر وابسته هستند.

هنوز معلوم نیست که آیا موج تعدیل نیرو برخی چهره های سرشناس و بارز این شبکه را نیز در برخواهد گرفت یا خیر؟

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: