تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۰ - ۲۲:۱۷ کد مطلب 90138

طرح ابتکاری عمار حکیم برای اجرای اصلاحات

رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق برای اجرای اصلاحات در کشور و پایان دادن به کشمکش‌ها بر سر این مسئله، یک طرح ابتکاری ارائه کرد. به گزارش مشرق، «عمار الحکیم» رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق، یک نقشه راه برای اصلاحات در عراق ارائه داد که شبکه المیادین، آن را منتشر کرد. بر اساس این طرح، نخست‌وزیر […]

رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق برای اجرای اصلاحات در کشور و پایان دادن به کشمکش‌ها بر سر این مسئله، یک طرح ابتکاری ارائه کرد.

به گزارش مشرق، «عمار الحکیم» رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق، یک نقشه راه برای اصلاحات در عراق ارائه داد که شبکه المیادین، آن را منتشر کرد.

بر اساس این طرح، نخست‌وزیر حق دارد که خواستار تغییر بخشی از کابینه خود بدون ارائه هیچ دلیلی، شود. وی می‌تواند از گروههای سیاسی بخواهد که نامزدهای جایگزینی را معرفی کنند و شرط تکنوکرات بودن این نامزدها را نیز رعایت کنند. ضمن اینکه نخست‌وزیر این آزادی و اختیار را دارد که به دور از هرگونه سهم‌بندی‌های سیاسی و توافقی، نامزدهای مورد نظر خود برای پستهایی که قرار است در آنها اصلاحات شود را انتخاب کند.

در طرح ابتکاری حکیم، ۹۰ روز برای اجرا پیشنهاد شده که از آغاز ماه آینده میلادی می‌تواند آغاز شود و تمامی گروه‌های حاضر در دولت پس از اطلاع از جزئیات این طرح، از اقدامات دولت در این مدت، حمایت کنند.

بر اساس این طرح، به محض اجرایی شدن این طرح، کلیه اعتراض‌ها و اعتصاب‌ها می‌تواند متوقف شود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: