تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۱ - ۰۶:۲۷ کد مطلب 90170

ولادت حضرت زهرا (س) سرفصل نگاه معرفتی به مقام زن و خانواده از لحاظ فرهنگی و اجتماعی است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ولادت حضرت زهرا (س) سرفصل نگاه معرفتی به مقام زن و خانواده از لحاظ فرهنگی و اجتماعی است. به گزارش پایگاه ۵۹۸، حسن رحیم‌پور ازغدی امشب در حسینیه هنر مشهد با تبریک میلاد حضرت صدیقه طاهره(س) و ایام روز زن و با گرامیداشت مقام زن و مادر، گفت: این […]

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ولادت حضرت زهرا (س) سرفصل نگاه معرفتی به مقام زن و خانواده از لحاظ فرهنگی و اجتماعی است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، حسن رحیم‌پور ازغدی امشب در حسینیه هنر مشهد با تبریک میلاد حضرت صدیقه طاهره(س) و ایام روز زن و با گرامیداشت مقام زن و مادر، گفت: این ایام سرفصل نگاه معرفتی به مقام زن و خانواده از لحاظ فرهنگی و اجتماعی است؛ نگاه به زن در فرهنگ اسلامی اگر درست شناخته شود، می‌تواند در جهان بسیار مورد استقبال قرار گیرد.

وی ادامه داد: حضرت زهرا(س) شخصیتی جهانی است؛ ایشان سیده نساءالعالمین هستند، شخصیتی که قله‌های معرفت، عرفان و اخلاق را طی کرده باشد، ۲۰ سال عمر کرده باشد، می‌تواند برای همه جهانیان الگو باشد؛ فاطمه همان علی است در قامت زنانه و علی همان فاطمه است در قامت مردانه. زندگی حضرت زهرا(س) هیچ نقطه سیاه و خاکستری در حیات سیاسی، اجتماعی، فردی و خانوادگی نداشته است.

وی ادامه داد: نقطه مرکزی جهان، منطقه ماست و نقطه مرکزی این منطقه، شیعیان هستند. از شبه جزیره هند تا آفریقا در گروی تعقیباتی است که انقلاب فاطمه به پا کرده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: فاطمه(س) را حتی خود ما هم نشناختیم، جمله فاطمه الگو است یک جمله شعاری نیست. ما باید ایشان را بشناسیم؛ اگر حضرت زهرا(س) نبود اسلام طور دیگری شناخته می‌شد.

رحیم‌پور ازغدی با اشاره به روایاتی در خصوص حضرت زهرا (س) ادامه داد: امام باقر (ع) فرمودند که وقتی فاطمه زهرا(س) در آستانه ورود به بهشت قرار می‌گیرد، خداوند ندا می‌دهد ای دختر دوست من! برگرد بین بشریت نگاه کن و هر که به تو و فرزندان تو عشق و محبت در قلبش است، دست آنها را بگیر و به بهشت ببر، این اهمیت حب به پیامبر (ص) و فرزندان فاطمه (س) است. امام باقر (ع) در روایتی دیگر فرمودند که ای جابر دیده‌ای وقتی جلوی کبوتر دانه‌های خوب و بد را می‌پاشی، خوب را از بد جدا می‌کند؟ در روز قیامت، این بانو، شیعیان و عاشقان واقعی‌اش را اینگونه جدا می‌کند.

وی با اشاره به معنای حب و ولایت اهل‌بیت(ع)، بیان کرد: معنای واقعی حب این است که فرد جای ائمه و معصومین قدم بردارد، برگزاری جلسات و پرچم زدن و این قبیل اقدامات، اعلام محبت است و نه خود محبت. حب و ولایتی به فاطمه(س) و فرزندانش درست است که همبستگی و ارتباط و پا جای پای ایشان گذاشتن باشد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: