تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۲ - ۰۱:۰۰ کد مطلب 90250

درخواست نماینده عربستان برای برکناری بشار اسد

نماینده دائم عربستان در سازمان ملل از کشورهای جهان درخواست کرد تلاش خود برای کنار زدن رئیس‌جمهور کنونی سوریه و متحدان وی از ایفای هر نقشی در آینده این کشور را انجام دهند. به گزارش مشرق، «فیصل بن حسن طراد» نماینده دائم عربستان سعودی در سازمان ملل امروز (چهارشنبه) طی سخنانی از جامعه جهانی درخواست […]

نماینده دائم عربستان در سازمان ملل از کشورهای جهان درخواست کرد تلاش خود برای کنار زدن رئیس‌جمهور کنونی سوریه و متحدان وی از ایفای هر نقشی در آینده این کشور را انجام دهند.

به گزارش مشرق، «فیصل بن حسن طراد» نماینده دائم عربستان سعودی در سازمان ملل امروز (چهارشنبه) طی سخنانی از جامعه جهانی درخواست کرد تمام تلاش خود را انجام دهد تا «بشار اسد» رئیس‌جمهور کنونی سوریه و متحدان وی هیچ نقشی در آینده سوریه نداشته باشند.

بر اساس گزارش خبرگزاری عربستان «واس»، طراد در ادامه همچنین از جامعه بین‌الملل درخواست کرد به مسئولیت خود برای ایجاد راه‌حل مسالمت‌آمیز در سوریه عمل کنند.

این سخنان نماینده عربستان در حالی اعلام می‌شود که بشار اسد در گفت‌وگو با خبرگزاری «اسپوتنیک» گفت: مساله تشکیل حکومت جدید می تواند در مذاکرات ژنو حل شود و این حکومت باید شامل معارضان، ائتلاف‌های مستقل و وفاداران (به نظام) باشد.

البته معارضان سوریه نیز هم‌موضع با نماینده عربستان اعلام کردند هر حکومتی که بشار اسد در آن حضور داشته باشد را نمی‌پذیرند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: