تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۲ - ۱۷:۰۷ کد مطلب 90296

منتظر باران باشید

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: با ورود موج جدیدسامانه بارشی امروز و فردا بارش در بیشتر مناطق کشور رخ می دهد. به گزارش پایگاه ۵۹۸، معصومه احمدی در خصوص آخرین وضعیت جوی گفت: براساس نقشه های هواشناسی سامانه بارشی جدید از امروز به تدریج غرب و شمال غرب را دربر می گیرد و از بعدازظهر دردامنه […]

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: با ورود موج جدیدسامانه بارشی امروز و فردا بارش در بیشتر مناطق کشور رخ می دهد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، معصومه احمدی در خصوص آخرین وضعیت جوی گفت: براساس نقشه های هواشناسی سامانه بارشی جدید از امروز به تدریج غرب و شمال غرب را دربر می گیرد و از بعدازظهر دردامنه های جنوبی البرز، سواحل شمالی دریای خزر و حتی شمال شرق کشور سبب بارندگی می شود. 

او گفت: بارش باران در ارتفاعات بصورت برف و گاهی همراه با رعد و برق است.

کارشناس هواشناسی گفت: در استان های اردبیل، آذربایجان های غربی و شرقی، کردستان، زنجان و همدان و همچنین بخش هایی از استان مرکزی، قم، قزوین، البرز، تهران، سمنان و سواحل شمالی کشورمان شاهد بارش باران خواهیم بود. 

احمدی گفت: در بخش هایی از مناطق جنوبی کشور هم مانند استان های هرمزگان، کرمان، غرب سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی انتظار بارش باران را داریم. 

او گفت: البته در نیمه شرقی کشور انتظار افزایش سرعت باد و طوفان و گرد و خاک را داریم که در بخشهایی از جنوب شرق از شدت بیشتری برخوردار است و در استان‌های خوزستان و ایلام هم شاهد پدیده گرد و غبار خواهیم بود. 

به گزارش میزان، کارشناس هواشناسی با اشاره به ادامه کاهش دما در استان های شمالی کشور گفت: انتظار می رود در استان های گیلان،‌ مازندران و گلستان تا ۱۰ درجه سانتیگراد دمای هوا کاهش یابد که این وضعیت تا اوایل هفته آینده ادامه دارد.

او گفت: در نهایت این سامانه بارشی از روز جمعه عمدتا از بخش های غربی عبور می کند و بیشترین بارش ها را در شمال شرق و شرق کشور در پی خواهد داشت و روز شنبه ایران را ترک می کند. 

احمدی در پایان گفت: پیش بینی می شود آسمان تهران امروز به تدریج نیمه ابری باشد و از بعدازظهر بارش ها آغاز شود و تا فردا نیز ادامه یابد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: