تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۲ - ۱۷:۴۸ کد مطلب 90305

عملیات ۲۲ ساعته برای نجات جوان ۱۸ ساله

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان گلستان از غرق شدن جوان ۱۸ ساله در شهرستان گمیشان خبر داد و گفت: امدادگران هلال احمر پس از ۲۲ ساعت تلاش بی‌وقفه پیکر این جوان را پیدا کردند. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از ایسنا، حسین احمدی درباره وقوع حادثه غرق شدن جوان ۱۸ ساله در شهرستان گمیشان، اظهار […]

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان گلستان از غرق شدن جوان ۱۸ ساله در شهرستان گمیشان خبر داد و گفت: امدادگران هلال احمر پس از ۲۲ ساعت تلاش بی‌وقفه پیکر این جوان را پیدا کردند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از ایسنا، حسین احمدی درباره وقوع حادثه غرق شدن جوان ۱۸ ساله در شهرستان گمیشان، اظهار کرد: ساعت ۱۷ و ۴۰ دقیقه روز سه‌شنبه از طریق تماس با ۱۱۲، وقوع حادثه غرق‌شدگی در روستای بصیرآباد از توابع شهرستان گمیشان به مرکز امداد هلال‌احمر استان اطلاع داده شد.

وی افزود: بر این اساس تیم امداد و نجات بلافاصله به محل حادثه اعزام و با توجه به اظهارات شاهدان، مطلع شدند جوانی ۱۸ ساله در حال بازی و تفریح، ناگهان به داخل آب رفته و ناپدید می‌شود و به همین منظور یک تیم ارزیاب، چهار تیم غریق با هفت نجاتگر و ۱۱ نیروی امدادگر با یک دستگاه آمبولانس و چهار دستگاه خودروی کمک‌دار سبک به منطقه اعزام شده و عملیات جست‌وجو را آغاز کردند.

احمدی توضیح داد: عملیات جست‌وجو که از عصر روز سه‌شنبه آغاز شده بود تا ساعت ۳۰ دقیقه بامداد دیروز ادامه یافت، اما به علت تاریکی و برودت شدید هوا و همچنین وجود گل و لای در منطقه و دید ناکافی، عملیات متوقف شد و دوباره از ساعات اولیه چهارشنبه و به محض روشن شدن هوا، عملیات جست‌وجو ادامه یافت.

بنابراعلام روابط عمومی جمعیت هلال احمر، وی تاکید کرد: پس از ساعت‌ها جست‌وجو در نهایت پیکر بی‌جان این جوان ۱۸ ساله، ساعت ۱۵ و ۴۰ دقیقه دیروز در همان منطقه به همت غواصان جمعیت هلال احمر استان پیدا شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گلستان با اشاره به این‌که این حادثه در منطقه خارج از طرح سالم‌سازی به وقوع پیوسته است، گفت: رعایت نکات ایمنی و پیشگیرانه در تمامی فصول سال به‌خصوص در فصل‌هایی که سفرهای برون‌شهری و حضور در مناطق تفرجگاهی افزایش می‌یابد، امری ضروری است.

احمدی متذکر شد: شهروندان، در هر زمان و هر مکان در صورت نیاز به امداد و نجات می‌توانند با تلفن ۱۱۲، ندای امداد هلال‌احمر، تماس گرفته و در کمترین زمان ممکن، امدادگران و نجاتگران در کنار حادثه‌دیدگان خواهند بود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: