تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۲ - ۲۰:۱۴ کد مطلب 90337

عکس/تشییع پیکر شهید عربستانی پس از ۲۶ روز ۱۶+

گروه عکس مشرق- هزاران تن از مردم خشمگین در العوامیه واقع در شرق عربستان پیکر جوانی را که ۲۶ روز پیش زیر شکنجه مأموران امنیتی آل سعود به شهادت رسیده بود، تشییع کردند.مقامات رژیم سعودی در جمعه ۱۴ اسفند ماه ۱۳۹۴ (چهارم مارس ۲۰۱۶) در تماس با خانواده شهید «مکی العریض» ادعا کرده بودند که […]

گروه عکس مشرق- هزاران تن از مردم خشمگین در العوامیه واقع در شرق عربستان پیکر جوانی را که ۲۶ روز پیش زیر شکنجه مأموران امنیتی آل سعود به شهادت رسیده بود، تشییع کردند.
مقامات رژیم سعودی در جمعه ۱۴ اسفند ماه ۱۳۹۴ (چهارم مارس ۲۰۱۶) در تماس با خانواده شهید «مکی العریض» ادعا کرده بودند که وی به دلیل ترس در زندان دو روز بعد از بازداشتش فوت کرده است. وی زمانی که عازم محل کارش بود در یک پست ایست و بازرسی بازداشت شد.
به گفته خانواده العریض، آثار شکنجه و سوزانده شدن به وسیله سیگار، روی بدن این شهید دیده شده است. شرکت کنندگان در مراسم تشییع پیکر این جوان شهید عربستانی، با سردادن شعارهایی ضد آل سعود خواستار محاکمه عوامل این جنایت شدند. اما مزدوران سعودی مدعی شده‌اند که العریض به دلیل وضعیت روانی و “ترس جان داده است! اما انتشار تصاویر پیکر این شهید نشان می‌دهد وی بر اثر شکنجه‌های متعدد به شهادت رسیده است.
منابع نزدیک به خانواده شهید مکی العریض نیز تأکید کرده‌اند که وی هیچگونه بیماری جسمی و یا روانی نداشت و تا قبل از بازداشت در سلامت کامل بود.
حکومت آل سعود اوایل سال جاری آیت الله نمر باقر النمر از علمای بارز عربستانی و سه تن دیگر را که در حبس به سر می‌بردند، به شهادت رساند، و اکنون نیز خبرها از تصمیم آل سعود برای اعدام ۳ زندانی سیاسی دیگر حکایت دارد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: