تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۴ - ۱۷:۲۶ کد مطلب 90545

روش‌های ازدیاد شیر مادران

یک محقق طب اسلامی؛ روش‌های ازدیاد شیر مادران را تشریح کرد و گفت: شیر مادر در ۱۰ دقیقه اول، آبکی است ولی ۱۰ دقیقه دوم، شیر دادن، ویتامین‌ها و پروتئین‌های آن بیشتر است. به گزارش پایگاه ۵۹۸، سید حسن ضیایی درباره راه‌های ازدیاد شیر مادر اظهار داشت: نخستین غذای مادر بعد از زایمان تا آخر […]

یک محقق طب اسلامی؛ روش‌های ازدیاد شیر مادران را تشریح کرد و گفت: شیر مادر در ۱۰ دقیقه اول، آبکی است ولی ۱۰ دقیقه دوم، شیر دادن، ویتامین‌ها و پروتئین‌های آن بیشتر است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، سید حسن ضیایی درباره راه‌های ازدیاد شیر مادر اظهار داشت: نخستین غذای مادر بعد از زایمان تا آخر دوران شیردهی، رُطب و خرمای تازه است.

به گفته وی به همراه غذا، سبزی ریحان و سبزی پونه خورده شود، همچنین به همراه غذا کاهو بدون سُس میل شود (به‌شرطی‌که کم‌خونی ژنتیکی, فاویسم و کم‌خونی داسی شکل نداشته باشند)، گرچه خوردن کاهوی پُخته بهتر است.

این محقق طب اسلامی افزود: وسط روز، عصرانه و شب یعنی در شبانه روز، سه استکان چای رازیانه مخلوط با عسل نوشیده شود، البته مصرف این چای برای زنانی که فرزند پسر دارند باید پرهیز شود.

ضیایی ادامه داد: همراه صبحانه، شیر عسل، شیر خرما، حلیم گندم گوشت خورده شود؛ عصرانه و وسط روز میوۀ انگور میل شود، یک ساعت و نیم بعد از غذا یک قاچ خربزه خورده شود و دارو گیاهی فِنِلین نیز برای افزایش شیر مادر مفید است.

وی بیان داشت: آبگوشت بدون نان خورده شود و به همراه شام، یک بشقاب سوپ که در آن هویج و سبزی جعفری باشد, مصرف شود و در شبانه‌روز یک قاشق چای‌خوری سیاه‌دانه خورده شود (لازم به ذکر است که سیاه‌دانه دارای طبیعت گرم و خشک است و مصرف بیش از حد آن موجب بی‌قراری و بی‌خوابی مادر و بچه خواهد شد).

این محقق طب اسلامی اضافه کرد: هر صبح و ظهر و شب، یک قاشق مرباخوری عسل آویشن به همراه شیر، آب یا  آبجوش وِلَرم خورده شود و هر ۶ ساعت یک لیوان آب‌جوش وِلَرم میل شود.

ضیایی عنوان کرد: اگر شیر مادر آبکی است حتی زمانیکه ۲۰ دقیقه از هر سینه شیر می‌دهد (زیرا ۱۰ دقیقه اول شیر دادن آبکی است ولی ۱۰ دقیقه دوم شیر دادن، ویتامین‌ها و پروتئین‌های آن بیشتر است) باید مادر در هر شبانه‌روز ۱۴ عدد مغز بادام شیرین درختی بدون پوست قهوه‌ای آن بخورد.

وی خاطرنشان کرد: نصف قاشق چایخوری پودر گُلپَر با عسل مخلوط شده و میل شود؛ شب‌ها قبل از شام، ۷ عدد آلو بخارا (به‌صورت مکیدنی) خورده شود. همچنین مصرف انار شیرین یا ربّ انار شیرین توسط زنان باردار و مادران شیرده، موجب تقویت مادر و فرزند شده و به رشد آیندۀ کودک کمک می‌کند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: