تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۴ - ۱۳:۰۴ کد مطلب 90552

ذوق‌زدگی حامیان توافق پس از یک سانسور آنها که جوگیر شدند!

واقعیت آن است که این حامیان توافق با غرب، اظهارات شریعتمداری را آگاهانه سانسور کرده اند تا از این طریق، نتیجه مورد نظر خود را به دست آورند.

میدان۷۲، اظهارات اخیر حسین شریعتمداری درباره عقاید دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، عده ای از حامیان توافق و کنار آمدن با غرب با هر قیمت ممکن، را به تکاپو واداشت تا از این رهگذر، هر آنچه می توانند به مدیرمسئول کیهان نسبت داده و او را با ترامپ هم عقیده نشان دهند!

به گزارش صراط، این تلاش ها در میان شگفتی، حتی به برخی مسئولین دولت حسن روحانی هم کشیده شد و به طور مثال حمید بعیدی نژاد عضو تیم مذاکرات هسته ای دولت، در یادداشتی نوشت: ” تعجب بیشتر از جناب حسین شریعتمداری است که در بیاناتی متناقض اظهارات بزعم ایشان آقای ‘ترامپ دیوانه’ را تایید می کنند که ‘برجام باید پاره شود’ و به ظرف زباله ریخته شود. وی حتی وجود یک دستاورد از برجام را انکار کرده و می فرمایند برجام برای آمریکا یک سند طلایی است که برای ایران غیر از خسارت، تحقیر و فریب هیچ دستاورد دیگری نداشته است. وی برجام را یکی از تلخ ترین رخدادهای سال ۹۴ دانسته است.”

به جز بعیدی نژاد، حامیان دولت هم که به دنبال فرصتی – به زعم آنها طلایی – برای حمله به منتقدان توافق می گشتند، اظهارات شریعتمداری را برجسته کرده و حتی به طنز، از قول ترامپ، برای وی پیام تشکر صادر کرده اند! آنها در این راه از تمامی خلاقیت های کاریکاتوری، طنزنویسی و گرافیکی خود هم بهره برده اند!

اما واقعیت آن است که این حامیان توافق با غرب، اظهارات حسین شریعتمداری را آگاهانه سانسور کرده اند تا از این طریق، نتیجه مورد نظر خود را به دست آورند.

به زعم این افراد، جمله شریعتمداری مبنی بر اینکه ” عاقلانه ترین برنامه ترامپ دیوانه، پاره کردن برجام است” تنها حرف او درباره نامزد جمهوری خواهان بوده است. حال آنکه شریعتمداری پیش و پس از این جمله به صراحت مخالفت های امثال ترامپ را ظاهرسازی برای ترغیب ایران به اجرای برجام دانسته است.

او مخالفت ترامپ با برجام را «نعل وارونه» دانست و به صراحت گفت: “این اظهارات بر خلاف ظاهر آن، با هدف امیدوار کردن ایران به برجام صورت می‌پذیرد.”

با وجود این اظهارات صریح، غرب گرایان داخلی، که هدفشان وسیله را توجیه می کند ترجیح داده اند تا تنها بخشی از اظهارات شریعتمداری را بشنوند!

جالب اینجاست که شریعتمداری حتی ترامپ را با لفظ “دیوانه” خطاب کرده، اما باز هم هواداران دولت روحانی تلاش کردند تا او را هم اعتقاد با ترامپ وانمود کنند.

منبع : صراط نیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: