تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۴ - ۱۸:۲۹ کد مطلب 90569

حمله راننده انگلیسی به کارکنان نظامی امریکا

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از پرس تی وی: روز جمعه این راننده انگلیسی تحت تأثیر گروه تروریستی داعش به برنامه‌ریزی برای انجام حمله‌ای به کارکنان ارتش امریکا در انگلیس با سلاح سرد یا بمب متهم شده است. دادگاهی در لندن «یونیاد خان» را در آماده‌سازی یک اقدام تروریستی مقصر شناخته است. این مرد […]

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از پرس تی وی: روز جمعه این راننده انگلیسی تحت تأثیر گروه تروریستی داعش به برنامه‌ریزی برای انجام حمله‌ای به کارکنان ارتش امریکا در انگلیس با سلاح سرد یا بمب متهم شده است.

دادگاهی در لندن «یونیاد خان» را در آماده‌سازی یک اقدام تروریستی مقصر شناخته است.

این مرد ۲۵ ساله با کار کردن در یک شرکت دارویی، از چند پایگاه هوایی امریکا در شرق انگلیس بازدید کرده بود. بازپرس‌های ویژه پرونده گفتند او با یکی از اعضای گروه تروریستی داعش در سوریه درباره راه‌های هدف قرار دادن این پایگاه ها صحبت کرده است.

بازپرس‌ها همچنین گفتند خان، که در ماه جولای (تیرماه) دستگیر شده است با مردی که خود را ابوحسین نامیده از طریق اینترنت مکالمه می‌کرده است.

آن‌ها درباره حمله به کارکنان ارتش پس از انجام یک تصادف ساختگی صحبت کرده‌اند.

بازپرس‌ها اعلام کردند ابوحسین درواقع همان جنید حسین، از عناصر انگلیسی داعش است که سال گذشته در حمله پهپادی امریکا به پایگاه داعش در رقه کشته شد.

 در یکی از این مکالمات خان به حسین گفته که چند سرباز را در حال رانندگی دیده است، «اما چیزی همراهم نداشتم وگرنه با آن‌ها تصادف می‌کردم و وادارشان می‌کردم از خودرو پیاده شوند.»

حسین جواب داده است: «این همان کاری است که برادر با لی ریگبی کرد.»

ریگبی سربازی انگلیسی بود که دو نفر از اعضای وابسته به گروه تروریستی القاعده در سال ۲۰۱۳ او را با خودرو تعقیب کردند و با ضربات چاقو وی را به قتل رساندند.

پلیس در حمله به منزل خان پرچمی شبیه به پرچم گروه تروریستی داعش و لپتاپی حاوی یک مقاله از مجله القاعده با عنوان «در آشپزخانه مادرتان بمب بسازید» پیدا کرد.

خان و شزیب خان، عموی ۲۳ ساله‌اش همچنین محکوم به برنامه‌ریزی برای پیوستن به گروه داعش در سوریه هستند.

محکومیت هردوی این افراد روز ۱۳ می (۲۴ اردیبهشت) اعلام می‌شود. مجازات یونیاد خان طبق قانون حبس ابد می‌باشد.

پس از حکم دادگاه، پلیس اعلام کرد که مأموران پلیس در سال ۲۰۱۴، چهار بار با یونیاد خان ملاقات کرده بودند تا «او را ترغیب کنند از افراط گرایان فاصله بگیرد». پس از این دیدارها او به عموی خود پیغام داد: «آن‌ها سعی می‌کنند مرا از تبدیل شدن به یک نیروی تندرو یا تروریست بازدارند.» شزیب این موضوع را مورد تمسخر قرار داده بود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: