تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۴ - ۲۱:۲۶ کد مطلب 90606

بدترین خبر سال ۹۴ برای وزیر بهداشت

به گزارش مشرق، سیدحسن هاشمی با اشاره به اینکه یکی از وظایف مهم در حوزه سلامت ارتقای کیفیت خدمات و افزایش میزان رضایتمندی مردم از کیفیت ارائه خدمات است، اظهار داشت: لازم است کاری که در ۲ سال گذشته در این حوزه شروع کردیم را به طور جدی همچنان ادامه دهیم. وزیر بهداشت با اشاره […]

به گزارش مشرق، سیدحسن هاشمی با اشاره به اینکه یکی از وظایف مهم در حوزه سلامت ارتقای کیفیت خدمات و افزایش میزان رضایتمندی مردم از کیفیت ارائه خدمات است، اظهار داشت: لازم است کاری که در ۲ سال گذشته در این حوزه شروع کردیم را به طور جدی همچنان ادامه دهیم.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه واردات دارو به میزان ۳۰ درصد کاهش یافته است، افزود: خوشبختانه توانستیم در این مدت صادرات دارو را به میزان ۲ برابر افزایش دهیم.

هاشمی با اشاره به اقدامات خوب و مناسب صورت گرفته در حوزه پژوهش، تاکید کرد:  باید نگاه خود را نسبت به تحقیق و پژوهش تغییر دهیم.

وی افزود: لازم است ضمن تکیه به داشته‌های داخلی و باور به تولید برخی امور حیاتی در حوزه سلامت مثل واکسن، ساخت مواد اولیه دارویی و بعضی از تجهیزات پزشکی، به کیفیت تولید توجه کنیم چرا که مردم انتظار دارند بهترین خدمات را به هنگام بیماری دریافت کنند.

وزیر بهداشت با اشاره به وجود نیروی متخصص و بالا بودن دانش فنی این نیروها، تاکید کرد: به منظور بالا بردن سطح کیفی تولید در صنعت مرتبط با سلامت، مسیر عقلانی را پیش بگیریم و با تکیه بر دانش و استفاده از تجربیات ، زیر ساخت ها را اصلاح کنیم.

هاشمی با تاکید بر لزوم نوسازی صنعت دارویی کشور، افزود: ضروری است به مراکز تحقیقاتی اعتبارات لازم به منظور انجام تحقیق و پژوهش اختصاص داده شود.

وزیر بهداشت همچنین، بر لزوم تکریم و احترام به جامعه پزشکی از سوی رسانه ها و مراکز تصمیم گیری تاکید کرد و افزود: اگر انتظار داریم پیشرفتی در کشور حاصل شود لازم است به افرادی که توسعه آفرین هستند احترام گذاشته شود.

وی در ادامه با اشاره به شعار اقتصاد مقاومتی گفت: در اقتصاد مقاومتی به دنبال بازار خارج از مرزها هستیم و در این بازار رانتی وجود ندارد، بنابر این لازم است در این بازار پایه‌ها را محکم نهاده تا کیفیت ارتقا یابد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه طرح تحول سلامت در سال جدید با نقص کمتر و قوت بیشتر ادامه می‌یابد، افزود: امیدواریم از نظر اقتصادی در کشور گشایش‌های بیشتری صورت گیرد تا بیمه‌ها در زمینه دندانپزشکی، ناباروری و بیماری‌های خاص حمایت‌های بیشتری داشته باشند.

هاشمی همچنین، بر لزوم ایجاد وحدت هر چه بیشتر به منظور بهره مندی از فرصت های پیش آمده بعد از برجام برای گشایش در معیشت مردم تاکید کرد.

وی در ادامه، یکی از چالش‌های حوزه سلامت را اختیارات و تولیت وزارت بهداشت بیان کرد و افزود: ۲۰ درصد سلامت مردم در اختیار وزارت بهداشت است و مابقی آن در اختیار سایر وزارتخانه‌ها و ارگان‌ها است بنابراین لازم است قوه قضاییه، مقننه و سایر مسئولان به حوزه سلامت توجه ویژه کنند.

هاشمی با بیان اینکه مهم ترین مسئله آسایش مردم است، ابراز امیدواری کرد تا بتوان آن گونه که شایسته مردم و در شان ملت است تمامی ارگان‌ها و مسئولان وظیفه خود را انجام دهند.

وزیر بهداشت افزود: لازم است سیاست‌های ابلاغی سلامت از سوی رهبری از قالب نوشته درآمده و به صورت قانون شود تا در زندگی مردم ظهور کند.

به گزارش وزارت بهداشت، هاشمی در پایان بهترین خبر سال ۹۴ را رفع تحریم‌ها بیان کرد و گفت: امید است بتوان با همدلی و وحدت از این فرصت‌ها به خوبی استفاده کرد.

وی همچنین، بدترین خبر سال ۹۴ در جهان اسلام را مشکلات ایجاد شده برای کشورهای یمن، سوریه و عراق بیان کرد و افزود: بدترین خبر در حوزه سلامت محقق نشدن وعده‌ها از سوی بیمه‌ها بود. چرا که ما مجبور شدیم به کادر درمانی و به برخی از شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی بدهکار شویم.

هاشمی شرط اول در ارائه خدمات با کیفیت خوب را رضایت کارکنان و ارائه دهندگان خدمت بیان کرد و افزود: امیدواریم بتوانیم طلب سال گذشته خود را از بیمه ها دریافت کنیم.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: