تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۴ - ۲۲:۲۴ کد مطلب 90615

کشته شدن ۴۰ داعشی در دیرالزور سوریه

حمله های ارتش سوریه به داعشی ها در دیر الزور در شرق این کشور منجر به تخریب پایگاه های تروریست ها و کشته شدن ۴۰ تروریست شد. به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه «سانا»، یک منبع نظامی سوری گفت: نیروی هوایی ارتش سوریه مخفیگاه های تروریست های داعش در حومه شرقی دیرالزور […]

حمله های ارتش سوریه به داعشی ها در دیر الزور در شرق این کشور منجر به تخریب پایگاه های تروریست ها و کشته شدن ۴۰ تروریست شد.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه «سانا»، یک منبع نظامی سوری گفت: نیروی هوایی ارتش سوریه مخفیگاه های تروریست های داعش در حومه شرقی دیرالزور را بمباران کرد که بر اثر آن شماری از تروریست های کشته و زخمی شدند و خودروهای مجهز به تیربار منهدم شد.

منابع محلی سوریه اعلام کردند که شب گذشته نیز در درگیری های شهر «موحسن» دیر الزور دستکم ۳۰ تروریست داعشی کشته شدند.

همچنین جنگنده های سوریه صبح امروز (شنبه) محل تجمع تروریست ها داعش در در فرودگاه «الطبقه» در حومه غربی شهر رقه پایگاه های تروریست های داعش در سوریه هدف را قرار دادند.
از سوی دیگر یگان های ارتش و نیروهای مسلح سوریه عملیات نظامی خود را در شهر القریتین واقع در حومه جنوبی حمص ادامه دادند و کنترل دو منطقه در اطراف شهر «القریتین» در حومه حمص را در اختیار گرفتند.

یک منبع نظامی سوری در حومه تدمر گفت: ارتش سوریه صبح امروز پایگاه های تروریست های داعش را در غرب شهرک «السخنه» در حومه تدمر هدف قرار داد.

نیروهای سوریه که در حال بازگرداندن ثبات و امنیت به شهر تدمر هستند، یک گورستان دسته جمعی در شمال شرق تدمر کشف کردند و ۴۰ جسد افراد کشته شده به دست تروریست ها را بیرون کشیدند.

نیروهای دولت سوریه نیز، در شهر تدمر مشغول خنثی کردن مین ها و بمب های کارگذاشته شده توسط داعش در آثار باستانی این شهر هستند.

شهر تدمر سوریه بقایای بناها و آثار هنری است و یکی از مهم ترین مناطق فرهنگی جهان محسوب می شود.

داعش پس از اشغال این شهر علاوه بر تخریب برخی آثار باستانی، نظامیان و کارمندان دولت را اعدام کرد.

ارتش سوریه از سه هفته قبل با پشتیبانی نیروی هوایی روسیه و گروه های مقاومت عملیاتی گسترده را برای بازپس گیری این شهر مهم آغاز کرد.

این تلاش ها روز یکشنبه گذشته به ثمر نشست و شهر تدمر به طور کامل از اشغال تروریست ها آزاد شد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: