تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۵ - ۱۳:۲۷ کد مطلب 90689

جنگنده های اف ۱۵ آمریکا به ایسلند رفتند

آمریکا ۱۲ فروند جنگنده اف-۱۵ به ایسلند در شمال اروپا اعزام کرد. به گزارش مشرق، شبکه خبری سی.ان.ان روز یکشنبه گزارش داد: نیروی هوایی آمریکا اعلام کرد این تعداد هواپیمای جنگنده به همراه ۳۵۰ پرسنل نظامی جمعه گذشته (۱۳ فروردین ماه) به ایسلند اعزام شدند. سی.ان.ان افزود: هدف از اعزام این تعداد جنگنده و پرسنل […]

آمریکا ۱۲ فروند جنگنده اف-۱۵ به ایسلند در شمال اروپا اعزام کرد.

به گزارش مشرق، شبکه خبری سی.ان.ان روز یکشنبه گزارش داد: نیروی هوایی آمریکا اعلام کرد این تعداد هواپیمای جنگنده به همراه ۳۵۰ پرسنل نظامی جمعه گذشته (۱۳ فروردین ماه) به ایسلند اعزام شدند.

سی.ان.ان افزود: هدف از اعزام این تعداد جنگنده و پرسنل نظامی به ایسلند به منظور همیاری به کشورهای متحد پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در مراقبت هوایی از این بخش از اروپا و بازدارندگی تجاوزگری های بیشتر روسیه در این منطقه است.

بنابراین گزارش جنگنده ها و پرسنل نظامی آمریکا به ایسلند از دو پایگاه هوایی آمریکا به شمال غرب اروپا اعزام شدند.

سی.ان.ان گزارش داد: اسکادران ۱۳۱ از پایگاه هوایی ‘برنز ایر نشنال گارد’ ماساچوست و اسکادران ۱۹۴ از پایگاه هوایی ‘فرسنون’ واقع در کالیفرنیا برای حمایت از مراقبت های هوایی ناتو به ایسلند اعزام شدند.

این شبکه خبری افزود: اعزام این گروه از جنگنده های اف-۱۵ آمریکا به ایسلند تنها بخشی از حمایت های آمریکا از متحدان اروپایی در بازدرندگی از تجاوزگری روسیه است.

بنابراین گزارش در ماه فوریه (بهمن) گذشته آمریکا اعلام کرده بود که قرار است شش فروند جنگنده اف-۱۵ را در راستای اطمینان بخشی به متحدان خود در ناتو که پیشتر وعده آنرا داده بود، در ماه آینده میلادی به فنلاند اعزام کند.

سی.ان.ان یادآور شد که تنها قدرت نظامی ایسلند که یکی از اعضای ناتو می باشد، گروه های کوچک گارد ساحلی است و هیچ نیروی نظامی ندارد.

موقعیت خاص جغرافیایی ایسلند، آن کشور را به یکی از اعضای مهم ناتو تبدیل کرده است.
جمهوری ایسلند، با وسعتی برابر با ۱۰۳هزار کیلومتر مربع و جمعیتی نزدیک به ۳۳۰هزار نفر، کشوری جزیره ای در شمال غرب اروپا و در شرق اقیانوس اطلس است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: