تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۵ - ۱۶:۲۳ کد مطلب 90765

تعبیر گستاخانه وزیر فرانسوی علیه زنان مسلمان

وزیر حقوق زنان فرانسه پس از به کار بردن تعبیری گستاخانه درباره زنان مسلمان از این اقدام عذرخواهی کرد. به گزارش مشرق به نقل از راشاتودی؛”لورانس روسینول” وزیر حقوق زنان فرانسه پس از اینکه زنان مسلمان را “برده” توصیف کرده بود، از موضع خود عقب نشینی کرد و پوزش خواست. وی در اظهاراتی گستاخانه مدعی شده […]

وزیر حقوق زنان فرانسه پس از به کار بردن تعبیری گستاخانه درباره زنان مسلمان از این اقدام عذرخواهی کرد.

به گزارش مشرق به نقل از راشاتودی؛”لورانس روسینول” وزیر حقوق زنان فرانسه پس از اینکه زنان مسلمان را “برده” توصیف کرده بود، از موضع خود عقب نشینی کرد و پوزش خواست.
 
وی در اظهاراتی گستاخانه مدعی شده بود که برخی از زنان مسلمان، مانند کنیزان آمریکایی و آفریقایی چند دهه پیش، خودشان “بردگی” را انتخاب می کنند.
 
این وزیر زن فرانسوی پیشتر از مخالفت خود با گرایش برندهای جهانی به مدهای اسلامی و مطابق با حجاب و سرمایه‌گذاری زیاد در داخل فرانسه سخن گفت و سپس زنان مسلمان را به دلیل انتخاب حجاب، “برده” نامید و جنجال زیادی به راه انداخت.

وی در پاسخ به گفته مجری رادیو مونته کارلو که برخی زنان این نوع لباس را با کمال میل انتخاب می کنند؛ با به کار گیری تعبیری وقیحانه گفته بود: بله، زنانی هستند که آن را انتخاب می کنند.در گذشته هم برخی مادران آفریقایی و آمریکایی، ادامه بردگی را انتخاب کردند.(!)
 
اظهارات این وزیر فرانسوی انتقادات گسترده ای را به دنبال داشت به گونه ای که به امضای هزاران نامه الکترونیکی و درخواست برای استعفای وی منجر شد.

شمار زیادی از رسانه های فرانسه، سازمان های اسلامی فرانسه از جمله دیده بان ملی مخالف با اسلام هراسی و انجمن فرانسوی های مسلمان نیز اظهارات وی را به شدت محکوم کردند.
 
در پی بالاگرفتن انتقادات، وزیر فرانسوی در برنامه شبکه فرانس-۵ عذرخواهی کرد و گفت: من در انتخاب واژه موفق عمل نکردم و اگر به کسی توهین کرده ام، معذرت می خواهم.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: