تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۵ - ۱۳:۴۶ کد مطلب 90785

خوبان این دوره از خوبان دوره پیغمبر برترند و بدان این دوره، از بدان آن دوره بدترند!

آیت الله روح الله قرهی (دامت برکاته) : خدا گواه است ببینید در چه دورانی زندگی می کنیم، این دوران، دورانی است که امام را دیدیم. جوان های عزیز! خدا گواه است این ها شوخی نیست، والله تالله بالله این ها مال همان «أَ لَسْتُ بِرَبِّکُـمْ قالُـوا بَلَـی» است که آن‌جا گفتیم و إلّا چرا […]

آیت الله روح الله قرهی (دامت برکاته) :

خدا گواه است ببینید در چه دورانی زندگی می کنیم، این دوران، دورانی است که امام را دیدیم. جوان های عزیز! خدا گواه است این ها شوخی نیست، والله تالله بالله این ها مال همان «أَ لَسْتُ بِرَبِّکُـمْ قالُـوا بَلَـی» است که آن‌جا گفتیم و إلّا چرا پانصد سال پیش، هزار سال پیش دنیا نیامدیم؟! شوخی نیست، از صلبی به صلبی، از صلبی به صلبی بیاییم و بیاییم تا الآن دنیا بیاییم، چگونه است؟!

من حرف امام را می زنم، بروید در صحیفه امام بخوانید، امام می‌فرمایند: خوبان این دوره از خوبان دوره پیغمبر برترند. امّا عزیزان! این را هم بدانید که اگر بد هم بشوند و مخالفت کنند، از بدان آن ها، بدتر خواهند بود.

من همین طوری بیان می کنم و خدا گواه است به زید و عمرو و فرد خاصی کار ندارم، اگر کسانی امروز با امام راحل عظیم الشأنمان و راه او و با امام المسلمین مخالفت کنند، از آن اوّلی و دوّمی و آن کسانی که آن طور بودند، بدتر هستند، هیچ شکی نکنید که بدتر هستند. اگر امام می‌فرمایند: خوبانش، بهتر هستند، بدانید که اگر کسی در این دوره بد باشد، از بدان آن دوره، بدتر است.

کما این که خصوصی هم برای بعضی بیان کردم که گفتند: یک کسی در جهنّم هست (برای حالا نیست، برای قبلی‌ها است) و بیرون هم نمی‌آید. وقتی در این نظام مهدوی که مؤسّس آن حضرت صاحب(روحی له الفداء) است، خراب‌کاری کنی، همین می‌شود.

برگرفته از #درس_اخلاق #آیت_الله_قرهی ( دامت برکاته ). جلسه ۲۸۴ در تاریخ (۹۳/۰۵/۲۲)

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: