تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۵ - ۱۷:۴۵ کد مطلب 90818

هشت سال در سخت ترین بن بست ها بودیم اما مذاکره نکردیم / دولتمردان ما ترسیده اند

به گزارش  میدان ۷۲ جواد غفاری با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر بیان خاطرات و وقایع هشت سال دفاع مقدس در گفتگو با خبرنگار فرهنگی آناج گفت: البته باید اتفاقات را در بستر تاریخی آنان بررسی کنیم که از این نظر اگر بخواهیم به دوران دفاع مقدس بپردازیم لازم است شرایط زمانی آن […]

به گزارش  میدان ۷۲ جواد غفاری با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر بیان خاطرات و وقایع هشت سال دفاع مقدس در گفتگو با خبرنگار فرهنگی آناج گفت: البته باید اتفاقات را در بستر تاریخی آنان بررسی کنیم که از این نظر اگر بخواهیم به دوران دفاع مقدس بپردازیم لازم است شرایط زمانی آن را بازنمایی کنیم؛ آن زمان ما در بن بست کامل قرار گرفتیم، به طوری که حتی توانایی تولید سیم خاردار را هم نداشتیم.

وی افزود: در چنین شرایطی دشمن با پشتیبانی جهانی ما را مورد حمله قرار داده و خرمشهر و خوزستان را به تصرف خود درآورد.

این استاد دانشگاه بیان داشت: زمانی که نیازها و امورات کشورما از طریق ذخایر نفتی رفع می شد، پالایشگاه های ما و ذخایرمان را در آبادان کور کردند و در بدترین شرایط ممکن قرارمان دادند.

وی ادامه داد: در همین برهه بود که با وجود خیانت های امثال بنی صدر، مردم ما با دستان کاملا خالی در برابر ابرقدرتان و استکبار جهانی ایستادند و نه تنها خرمشهر را آزاد کردند بلکه دشمن را با دستانی درازتر از پا عقب راندند.

غفاری تاکید کرد: در مقطع کنونی نیز ما به مشکلاتی دچار هستیم و دولتمردان ما از بن بست ایجاد شده می ترسند، یعنی دشمنان آنها را به هراس انداخته و تصور می کنند نمی توان بر این همه مشکلات فایق آمد و تنها راه چاره مذاکره است.

وی اضافه کرد: اما ما سخت تر از این بن بست ها را در زمان دفاع مقدس، با دفاع، با ایمان ولو با دست خالی پشت سر گذاشتیم اما نسل های جدید باور نمی کنند و رهبر ما امر می کنند که اتفاقات و واقعیت های آن دوران را بازگویی کنیم تا همه باور کنند.

این رزمنده دفاع مقدس گفت: بنابراین اگر از گذشته عبرت بگیریم، اگر ایستادگی کنیم و به دفاع ادامه بدهیم این وعده ی خداوند است که فرمود هرکس برای خدا ایستادگی کند پیروز می شود، لذا مذاکره راه خروج از بن بست نیست.

منبع : آناج

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: