تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۵ - ۲۲:۰۲ کد مطلب 90823

افزایش‌نرخ‌کرایه‌هادرتهران‌توجیه‌منطقی‌ندارد

عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر تهران گفت: میزان افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی در سال جاری نباید بیش از ۱۴ درصد باشد و با اجرای این لایحه مخالف هستم. به گزارش پایگاه ۵۹۸، محسن سرخو عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر تهران روز یکشنبه در خصوص مصوبه شورا برای افزایش نرخ کرایه‌های حمل […]

عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر تهران گفت: میزان افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی در سال جاری نباید بیش از ۱۴ درصد باشد و با اجرای این لایحه مخالف هستم.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، محسن سرخو عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر تهران روز یکشنبه در خصوص مصوبه شورا برای افزایش نرخ کرایه‌های حمل و نقل در سال ۹۵ گفت: با اجرای لایحه افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی شامل تاکسی، اتوبوس و مینی بوس و بلیت مترو شهر تهران در سال ۹۵ مخالف هستم.

وی اظهار کرد: در شرایطی که دستمزدها ۱۴ درصد افزایش یافته و مراجع ذیصلاح نرخ تورم در پایان سال گذشته را ۱۲ درصد اعلام کرده اند، رقم افزایش نرخ کرایه ها در تهران توجیه منطقی ندارد.

سرخو تاکید کرد: میزان افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی در سال جاری نباید بیش از ۱۴ درصد باشد.

وی با اشاره به افزایش ۱۵ درصدی نرخ کرایه اتوبوس و تاکسی نیز گفت: نرخ کرایه اتوبوس و تاکسی نیز یک درصد از افزایش دستمزد سال جاری بیشتر است.

عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در سومین دوره شورا که تورم ۳۵ درصد بود، نرخ مترو به موقع و به اندازه کافی اضافه نشد اظهار کرد: ظاهرا شورای چهارم قصد دارد این اشتباه خود را جبران کند.

وی با اشاره به کمک های دولت به بخش حمل و نقل عمومی خاطر نشان کرد: دولت های گذشته نیز به بخش حمل و نقل عمومی کمک نکرده اند، ولی کسی به این موضوع اعتراض نداشت.

فرمانداری تهران مصوبه شورای شهر تهران در خصوص افزایش نرخ کرایه های حمل و نقل در سال ۹۵ را تاکنون تایید نکرده و اعتراض خود نسبت به میزان افزایش کرایه ها را به شورای شهر اعلام کرده است.

در جلسه امروز اعضای شورای شهر ضمن رد اعتراض فرمانداری تهران بر اجرای مصوبه سال گذشته خود تاکید کردند، هرچند اجرای این مصوبه مستلزم تایید فرمانداری تهران و ابلاغ رسمی از سوی شورای شهر است.

این در حالی است که افزایش نرخ کرایه های حمل و نقل عمومی و خصوص سال ۹۵ بدون تایید فرمانداری و ابلاغ رسمی شورای شهر از روز گذشته در شهر تهران اجرایی شده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: