تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۶ - ۰۷:۲۷ کد مطلب 90873

عراق بخش شمالی شهر هیت را از داعش پس گرفت

منابع خبری بامداد دوشنبه گزارش داده اند نیروهای عراقی در اقدامی که می تواند داعش را هر چه بیشتر به سمت مرزهای سوریه عقب براند، بخش هایی از شهر هیت در غرب بغداد را از این گروه تروریستی پس گرفت. به گزارش مشرق، مقام های نظامی بامداد دوشنبه به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته اند نیروهای عراق […]

منابع خبری بامداد دوشنبه گزارش داده اند نیروهای عراقی در اقدامی که می تواند داعش را هر چه بیشتر به سمت مرزهای سوریه عقب براند، بخش هایی از شهر هیت در غرب بغداد را از این گروه تروریستی پس گرفت.

به گزارش مشرق، مقام های نظامی بامداد دوشنبه به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته اند نیروهای عراق در عملیاتی به رهبری نیروهای ویژه ضدتروریسم این کشور ضلع شمالی شهر «هیت»، واقع در غرب بغداد را از داعش پس گرفته اند.

عملیات بازپس گیری «هیت»، در نزدیکی رود فرات و پایگاه عین الاسد  هفته قبل آغاز شد و ارتش عراق درصورت آزادسازی این شهر داعش را هرچه بیشتر به سوی مرزهای سوریه عقب خواهد راند.

با این وجود، مین های جاده ای و احتیاط نیروهای عراقی برای محافظت از صدها غیرنظامی محصور شده در این شهر باعث کندی عملیات آزادسازی آن شده است.

ژنرال حشام الجبری، از واحد ضد تروریسم عراق می گوید: «هیچ وقت در عملیاتمان، شاهد تأخیر اینطوری نبوده ایم.»

آسوشیتدپرس از قول منابعی در ائتلاف ادعایی آمریکا در داعش هم نوشته نیروهای عراقی در حومه «هیت» و در تلاش برای محاصره شهر هستند.

آزادسازی شهر «هیت» که در ۲۴۰ کیلومتری بغداد قرار دارد محور ارتباطی داعش با شهر سامرا را قطع کرده و باعث می‌شود شهر فلوجه تنها پایگاه داعش در نزدیکی پایتخت باشد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: