تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۶ - ۱۰:۳۲ کد مطلب 90944

خانم پرستار بی حجابی که هزینه درمانم را می داد/ بچه هایی که دنبال «عزراییل» می کردند!

از کتاب «آنچه فهمیدیم و آنچه نفهمیدیم» که کتاب اورانیوم غنی شده «داود آبادی» است؛ به دوست جانبازی اشاره می‌کند که از سفر به سوئد برای ادامه درمان جراحات جانبازی‌اش خاطره‌ای را نقل می‌کند.

خیلی سعی کردم به خودم مسلط شوم و بتوانم فیلنامه را به پایان برسانم ولی تاکنون هر چی سعی کردم؛ بی‌نتیجه بوده است. زیرا «در سه راه مرگ» شلمچه، عمر مفید انسان ۵ دقیقه یا در نهایت ۱۰ دقیقه بود.
حمید داودآبادی خانم پرستار بی حجابی که هزینه درمانم را می داد/ بچه هایی که دنبال «عزراییل» می کردند!
به گزارش میدان ۷۲ ، حمید داودآبادی رزمنده، عکاس و محقق دوران دفاع مقدس که افتخار جانبازی‌ را نیز در کارنامه‌ زندگی‌اش دارد؛ به ناگفته‌هایی از اوضاع فرهنگی و نشر کتاب‌های دفاع مقدس در کشور اشاره کرد که کمتر مورد توجه قرار گرفته است. نویسنده کتاب پهلوان سعید در این گفت‌وگوی تفصیلی از عملکرد دستگاه‌هایی گفت که در مقوله جنگ و حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس، بودجه‌های کلان فرهنگی را صرف اغراض خودشان می‌کنند!

*پزشکی که ماندن در اسارت را به آزادی ترجیح داد

پزشکی بود که در آمریکا درس خوانده بود. با شروع جنگ تحمیلی به ایران می‌آید و رهسپار جبهه‌ها می شود و به اسارت عراقی‌ها در می آید.
همسر این دکتر که آمریکایی بود از طریق سفارت آمریکا در بغداد، بعد از حدود دو سه سال که از زمان اسارت، موجبات آزادی‌اش را فراهم می کند؛ اما در روز آزادی‌اش به دلیل علاقه‌ای که به اسرای کشورمان پیدا کرده بود؛ حاضر به رفتن نمی شود که با التماس و خواهش اسرا بالاخره از تصمیمش مبنی بر ماندن صرف نظر می‌کند و به اتفاق همسرش به کویت می رود تا از آنجا به آمریکا پرواز کنند. همین دکتر تحصیل کرده در آمریکا، هنگام خروج از گیت فرودگاه فرار می‌کند و به سفارت کشورمان در کویت پناهنده می شود. با وجود درخواست همسرش و نماینده سفارت آمریکا در کویت از سفارت کشورمان مبنی بر استرداد نامبرده، این دکتر ایرانی از رفتن خودداری می کند و به ایران باز می گردد.
در ایران نیز همسرش مجدد به او مراجعه می کند تا با یکدیگر به آمریکا بروند که این بار هم ضمن خودداری از رفتن به همسرش می‌گوید: “من ایرانی هستم و باید در همین کشور بمانم اگر می‌مانی، قدمت روی چشم و اگر هم قصد رفتن داری می‌توانیم از یکدیگر جدا شویم همسر این پزشک ایرانی راه دوم را انتخاب می‌کند و به این ترتیب این دو از یکدیگر جدا شدند.
اکنون نیز برادر این دکتر که در خیابان میرداماد مطب دارد و زیر شش ماه نوبت ویزیت به کسی نمی دهد و ویزیت بالایی هم دریافت می کند، تحت تأثیر برادرش، وقتی بچه حزب‌الهی‌ها به او مراجعه می‌کنند به آنها توصیه می‌کند به جای اینکه شش ماه منتظر نوبت بمانند و حق ویزیت بالایی هم پرداخت کنند؛ شب‌های جمعه بعد از نماز مغرب و عشا به جمکران بیایند تا آنجا رایگان درمان شوند بدون اینکه شش ماه بخواهند در نوبت انتظار باقی بمانند. زیرا شب های جمعه در جمکران اتاقی برای معاینه رایگان مردم دارد که می‌توانند به آنجا مراجعه کنند.

*اورانیوم غنی شده «داودآبادی»

از کتاب «آنچه فهمیدیم و آنچه نفهمیدیم» که کتاب اورانیوم غنی شده «داود آبادی» است؛ به دوست جانبازی اشاره می‌کند که از سفر به سوئد برای ادامه درمان جراحات جانبازی‌اش خاطره‌ای را نقل می‌کند.
این جانباز دفاع مقدس برای من تعریف کرد که وقتی از اسارت برگشتم تا دو سه سال برای درمان جانبازی از طریق بنیاد شهید به سوئد می‌رفتم اما بعداز این مدت بنیاد با اعلام اینکه هزینه‌های درمان و سفر من زیاد است از پرداخت هزینه های سفر و درمان من در سوئد خودداری کرد اما چون برای بهبودی می‌بایست درمان را در این کشور ادامه می‌دادم با قرض و وام گرفتن سال ۷۴ـ ۷۳ به سوئد رفتم.
در بیمارستانی که درمانم را انجام می‌دادم؛ خانم پرستار ایرانی آنجا از من مراقبت می‌کرد که بی‌حجاب بود ولی با این حال بخشی از هزینه درمان من را خودش پرداخت می‌کرد و وقتی از این پرستار پرسیدم چرا این کار را می‌کنی؟ در جواب گفت که اگر من به آمریکا رفتم و درس خواندم و پدر و مادرم در ایران با خیال راحت زندگی می‌کنند؛ بخاطر وجود شما و امثال شما است چرا که شما با جان خود مانع اشغال کشورمان شدید بنابراین کار من در قبال کار شما ارزشی ندارد.
این موضع نشان می دهد شاید کسانی که دین و ایمان‌شان همانند ما نیست، خدا را بهتر از ما می‌شناسند.

*دو هزار صفحه خاطره غیر قابل چاپ

داودآبادی می‌گوید: من تقریبا ۱۰ سال است کتاب می‌نویسم و طی این مدت با بررسی که کردم دیدم ۶۰ عنوان مطلب آماده چاپ در حوزه های مربوط به دفاع مقدس، سینمایی، سیاسی و فیلم‌نامه دارم که در مراحل پایانی قرار دارند.
برای اینکه در نگارش مطالب مختلف وقفه ای ایجاد نکنم، با انتخاب سوژه‌ای آنرا به اصطلاح زخمی می‌کنم تا مجبور شوم مطلبی رو که شروع کردم را به انتها برسانم؛ در حالی که تایپ مطالب را هم خودم انجام می‌دهم به عنوان مثال هزار صفحه «از معراج برگشتگان» را دو انگشتی نشستم و تایپ کردم.
علت این که خودم تایپ می کنم این است که وقتی شروع به تایپ می کنم خود به خود مطالب در ذهنم مرور می‌شود و بر روی کار تمرکز بیشتری پیدا می‌کنم اما تایپیست هرچند ده انگشتی تایپ می‌کند اما تمرکزی نسبت به آنچه تایپ می‌کند ندارد.
علاوه بر این حدود دو هزار صفحه خاطره دارم که جرأت چاپ کردن آنها را ندارم؛ خاطراتی که همه دیداری است و مربوط به دوران انقلاب، جنگ تحمیلی و بعد از آن می‌شود. به همین خاطر گذاشتم این مطالب را بعد از مرگم (شهادت) یک نفر چاپ کند.

منبع :بصیرت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: