تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۶ - ۱۶:۱۶ کد مطلب 90972

پیشنهاد قالیباف برای انتقال ایستگاه راه‌آهن به حومه تهران

شهردار تهران پیشنهاد داد ایستگاه راه‌آهن از مرکز شهر به شمال حرم امام خمینی (ره) انتقال یابد.  به گزارش مشرق، محمدباقر قالیباف در حاشیه مراسم افتتاح زیرگذر جوادیه، اظهار داشت: زیرگذر جوادیه حدود ۵۰۰ متر است، ما می‌توانیم کار ۵۰۰ متر را در یک هفته انجام دهیم همانطور که در مترو به این صورت عمل […]

شهردار تهران پیشنهاد داد ایستگاه راه‌آهن از مرکز شهر به شمال حرم امام خمینی (ره) انتقال یابد.

 به گزارش مشرق، محمدباقر قالیباف در حاشیه مراسم افتتاح زیرگذر جوادیه، اظهار داشت: زیرگذر جوادیه حدود ۵۰۰ متر است، ما می‌توانیم کار ۵۰۰ متر را در یک هفته انجام دهیم همانطور که در مترو به این صورت عمل می‌شود اما در این پروژه به دلیل هماهنگی با دستگاه‌های مختلف و به دلیل اینکه امکان توقف حرکت قطارها وجود نداشت، اجرای کار دو سال به طول انجامید.

وی در پاسخ به پرسشی درباره پیشنهاد شهرداری برای انتقال راه‌آهن به حومه شهر، گفت: در شهرداری تهران طرحی درباره راه‌آهن مورد بحث است که بر اساس آن معتقدیم ایستگاه راه‌آهن از مرکز شهر به بیرون شهر منتقل شود.

شهردار تهران با بیان اینکه مناطق ۱۱ ،۱۶ و ۱۷ تحت تأثیر ریل راه‌آهن هستند، تصریح کرد: برای تحقق این امر بخش شمالی حرم حضرت امام خمینی (ره) را مد نظر داریم که با توجه به وجود ایستگاه مترو امکان دسترسی به آن راحت خواهد بود. این پیشنهاد هنوز به نتیجه نرسیده است اما میدان راه‌آهن همواره یکی از نقاط آلوده شهر است و عملی شدن آن در کاهش این آلودگی نیز مؤثر است.

وی در پاسخ به پرسشی درباره نامه نظام معاونت شهرسازی شهرداری به نظام مهندسی درباره تغییر در روند ساخت و سازها،‌ اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی باید طبق قانون نظارت فنی بر ساخت و سازها داشته باشد. ابلاغ شهرداری تنها در حوزه ارجاع نظارت به کسانی که تحت پوشش نظام مهندسی هستند، است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: