تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۶ - ۱۸:۱۸ کد مطلب 90989

قیمت نفت کاهش یافت

قیمت نفت در معاملات امروز ۴۰ سنت کاهش یافت و هر بشکه نفت برنت دریای شمال در برابر ۳۸ دلار و ۲۷ سنت معامله شد. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از تسنیم، در حالی  که به نظر می رسد شانس محدود شدن تولید بالای نفت در خاورمیانه کاهش یافته است، قیمت نفت روز دوشنبه […]

قیمت نفت در معاملات امروز ۴۰ سنت کاهش یافت و هر بشکه نفت برنت دریای شمال در برابر ۳۸ دلار و ۲۷ سنت معامله شد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از تسنیم، در حالی  که به نظر می رسد شانس محدود شدن تولید بالای نفت در خاورمیانه کاهش یافته است، قیمت نفت روز دوشنبه کاهش یافت. تولید بالای نفت در آمریکا و نگرانی ها از چشم انداز اقتصادی آسیا نیز تاثیری منفی بر قیمت ها گذاشته است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با ۴۳ سنت، معادل ۱٫۱۷ در صد کاهش به ۳۶ دلار و ۳۶ سنت رسید. قیمت نفت برنت نیز با ۴۰ سنت، معادل یک درصد افت به ۳۸ دلار و ۲۷ سنت رسید.

قیمت شاخص های نفتی روز جمعه زمانی که عربستان اعلام کرد که تنها در صورتی در فریز نفتی مشارکت می کد که ایران هم در این طرح همکاری داشته باشد، ۲ تا ۴ درصد کاهش یافت. تهران تاکنون هرگونه مشارکت در طرح فریز نفتی را رد کرده است.

بالا باقی ماندن میزان تولید نفت آمریکا به رغم کاهش قابل توجه تعداد سکوهای حفاری در این کشور عامل دیگری بوده که به نگرانی ها از مازاد عرضه جهانی افزوده است.

گلدمن ساکس اعلام کرد: «تعداد سکوهای حفاری در آمریکا این هفته نیز ۱۰ ورد کاهش یافت… تعداد کنونی سکوها نشان می دهد که تولید نفت آمریکا… در سال ۲۰۱۶ به طور متوسط روزانه ۷۰۵ هزار بشکه نسبت به سال قبل کاهش خواهد داشت و این کاهش در سال ۲۰۱۷ نیز نسبت به امسال ۳۷۵ هزار بشکه در روز خواهد بود.»

با این حال، تولید در آمریکا هنوز بالای ۹ میلیون بشکه در روز قرار دارد.

به رغم رشد اخیر آمارهای اقتصادی از جمله در هند و چین، تحلیلگران امید چندانی به بهود شاخص های اقتصادی در آسیا ندارند.

فردریک نومن، تحلیلگر اچ اس بی سی در این باره گفت: »آسیا همچنان با مشکلاتی ساختاری در زمینه رشد مواجه است که در طی چند ماه حل نخواهد شد.»

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: