تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۶ - ۲۰:۰۸ کد مطلب 91010

فرزند شهید هسته‌ای سرپرست کاروان ایران در پارالمپیک

رئیس کمیته ملی پارالمپیک، سرپرست کاروان ایران در رقابت‌های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو را معرفی کرد. به گزارش پایگاه ۵۹۸  به نقل از سایت فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین، محمود خسروی‌وفا در خصوص این خبر گفت: مهندس ایمان علی‌محمدی، فرزند شهید دکتر مسعود علی‌محمدی، دانشمند هسته‌ای ایران، به عنوان سرپرست کاروان جمهوری اسلامی ایران در بازی […]

رئیس کمیته ملی پارالمپیک، سرپرست کاروان ایران در رقابت‌های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو را معرفی کرد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸  به نقل از سایت فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین، محمود خسروی‌وفا در خصوص این خبر گفت: مهندس ایمان علی‌محمدی، فرزند شهید دکتر مسعود علی‌محمدی، دانشمند هسته‌ای ایران، به عنوان سرپرست کاروان جمهوری اسلامی ایران در بازی های پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ برگزیده شد.

وی افزود: مهندس علی‌محمدی در هیئت رئیسه کمیته ملی پارالمپیک نیز به عنوان عضو افتخاری حضور دارد.

دانشمند شهید، دکتر مسعود علی‌محمدی ،شهریور ماه سال ۱۳۳۸ در تهران متولد شد و ۲۲ دی ماه سال ۱۳۸۸ در پی حادثه تروریستی انفجار بمب در نزدیکی محل سکونتش به شهادت رسید.

دکتر علی‌محمدی تحصیلات دانشگاهی‌اش را با قبولی‌ در مقطع کارشناسی رشته فیزیک در دانشگاه شیراز از سال ۱۳۵۶ آغاز کرد. وی با وجود دریافت امتیاز استفاده از بورس تحصیلی‌ برای رفتن به خارج از کشور با قبولی در دوره‌ کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی شریف تصمیم به ادامه تحصیل در رشته‌ فیزیک در داخل کشور گرفت.

سه سال بعد همزمان با فارغ‌التحصیلی از این دوره، به عنوان یکی از پذیرفته‌شدگان اولین دوره‌ دکتری فیزیک دانشگاه صنعتی شریف در کنار دیگر دوستانش به تحصیل خود ادامه داد.

دکتر علی‌محمدی پس از یک سال همکاری با دانشگاه تربیت معلم تهران از سال ۱۳۷۲ به طور رسمی به عضویت هیئت علمی دانشکده‌ فیزیک دانشگاه تهران درآمد و در همان سال‌ها برای مدتی کارهای پژوهشی خود را به همراه دیگر دوستانش در پژوهشگاه دانش‌های بنیادی پیگیری می‌کرد.

او تا لحظه‌ شهادتش در نهایت خلوص، از آن چه در توان داشت در جهت پیشرفت روز افزون کشور در زمینه‌ پژوهش، آموزش و مدیریت علمی دریغ نورزید.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: