تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۶ - ۲۰:۰۶ کد مطلب 91011

پانزده میلیون نفر در نوروز مسموم نشدند!

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به اینکه ۵۰ گرم مواد غذایی آلوده منجر به مسمومیت یک نفر می‌شود، درحالیکه در نوروز ۷۸۰ هزار کیلو ماده غذایی آلوده و غیر بهداشتی معدوم شد، از نجات ۱۵ میلیون نفر در نوروز از خطر مسمومیت خبر داد. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل […]

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به اینکه ۵۰ گرم مواد غذایی آلوده منجر به مسمومیت یک نفر می‌شود، درحالیکه در نوروز ۷۸۰ هزار کیلو ماده غذایی آلوده و غیر بهداشتی معدوم شد، از نجات ۱۵ میلیون نفر در نوروز از خطر مسمومیت خبر داد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از تسنیم، خسرو صادق نیت – رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از فعالیت ۱۷۰۰ اکیپ سیار و ثابت بازرسی از مراکز و اماکن حساس عمومی و مراکز ارائه دهنده مواد غذایی در برنامه سلامت نوروزی خبر داد و اظهار داشت: در طی بازرسی‌های بهداشتی صورت گرفته در صورت تخلف مراکز، تذکر یا برخورد قانونی از جمله ارجاع به سیستم قضایی و یا پلمب مرکز متخلف صورت گرفته است.

صادق نیت با بیان اینکه برنامه سلامت نوروزی از ۱۵ اسفند ماه سال شروع شد و تا ۱۵ فروردین ادامه داشت، گفت: در طی اجرای این طرح ۶۰۰ هزار بازرسی از اماکن مختلف صورت گرفته است که ۱۰ هزار مورد از این بازرسی‌ها منجر به معرفی به سیستم قضایی به دلیل تخلف و ۱۷۰۰ مورد نیز اقدام به پلمب مرکز شده است که تخلفات آنها می‌توانست صدمات جدی وارد کند.

رئیس مرکز سلامت محیط و کار ادامه داد: طی بازسی‌های صورت گرفته تا به امروز حدود ۷۸۰ هزار کیلو ماده غذایی آلوده و غیر بهداشتی معدوم شده است که اگر در نظر بگیریم ۵۰ گرم مواد غذایی آلوده منجر به مسمومیت یک نفر می‌شود و با معدوم سازی این مقدار مواد غذایی آلوده از مسمومیت ۱۵ میلیون نفر جلوگیری کرده است.

به گزارش وزارت بهداشت، صدق نیت همچنین به انجام نمونه برداری‌های مختلف از جمله مواد غذایی و آب آشامیدنی اشاره کرد و گفت: در طول اجرای برنامه سلامت نوروزی بیش از ۳۵۰ هزار نمونه برداری از آب آشامیدنی انجام شده است.

وی در نشست خبری سخنگوی وزارت بهداشت گفت: همچنین ۵ هزار مورد نمونه برداری از آب استخرها از نظر میکروبی و آلودگی، انجام شد و در مواردی که آلودگی ثبت شد برخورد لازم صورت پذیرفت.

صادق نیت با بیان اینکه سامانه ۱۹۰ در ایام نوروز آماده دریافت گزارشات مردمی و شکایات تخلفات بهداشتی بود، خاطرنشان کرد: از این موضوع توسط مردم استقبال شد و ۲ هزار مورد تماس با این سامانه انجام گرفت به طوریکه نیمی از کشفیات مواد غذایی معدوم شده به دنبال شکایات مردمی بوده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: