تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۷ - ۰۶:۰۰ کد مطلب 91073

برگزاری همه پرسی در اوستیا برای الحاق به روسیه

رئیس جمهور اوستیا در یک کنفرانس خبری خاطر نشان کرد برگزاری همه پرسی در ماههای آینده سرنوشت این منطقه را رقم خواهد زد. به گزارش مشرق به نقل از اسپوتنیک، بر اساس بیانیه رسمی «لئونید تیبیلوف» رئیس جمهور اوستیای جنوبی احتمال برگزاری یک همه پرسی سراسری برای الحاق این منطقه به روسیه وجود دارد. بر […]

رئیس جمهور اوستیا در یک کنفرانس خبری خاطر نشان کرد برگزاری همه پرسی در ماههای آینده سرنوشت این منطقه را رقم خواهد زد.

به گزارش مشرق به نقل از اسپوتنیک، بر اساس بیانیه رسمی «لئونید تیبیلوف» رئیس جمهور اوستیای جنوبی احتمال برگزاری یک همه پرسی سراسری برای الحاق این منطقه به روسیه وجود دارد.

بر اساس این گزارش برگزاری همه پرسی در اوستیای جنوبی این اجازه را به تیبیلوف می دهد تا درخواست الحاق به روسیه را صادر کند. وی در یک کنفرانس مطبوعاتی روز دوشنبه گفت: همه پرسی در آینده نزدیک برگزار خواهد شد.

وی افزود: در مشورت با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به این نتیجه رسیدیم که الحاق اوستیای جنوبی به روسیه ممکن خواهد بود ولی این سوال نیاز به چارچوب های قانونی دارد.

رئیس جمهور اوستیا در این کنفرانس خبری خاطر نشان کرد برگزاری همه پرسی در ماههای آینده سرنوشت این منطقه را رقم خواهد زد.

منطقه اوستیای جنوبی در سال ۱۹۹۱ استقلال خود را از گرجستان اعلام کرد. پس از جنگ سال ۲۰۰۸ نیروهای اوستیایی و روس کنترل کامل منطقه را در دست گرفتند. تاکنون روسیه، ونزوئلا، نیکاراگوئه، نائورو، تووالو اوستیای جنوبی را به عنوان کشوری مستقل به رسمیت شناخته ‌اند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: