تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۷ - ۰۶:۴۰ کد مطلب 91074

کشف سلاح های آمریکایی از داعش توسط نیروهای کرد عراقی

سلاح های جدید هوشمند و کنترل از دور که داعش در جنگ از آن استفاده می کند توسط نیروهای کرد در عراق کشف شد. به گزارش مشرق، تارنمای یورونیوز فارسی نوشت: نیروهای کرد عراق در جریان جنگ با داعش موفق شدند بخشی از سلاح های مورد استفاده داعش را در یکی از مناطق نزدیک به […]

سلاح های جدید هوشمند و کنترل از دور که داعش در جنگ از آن استفاده می کند توسط نیروهای کرد در عراق کشف شد.

به گزارش مشرق، تارنمای یورونیوز فارسی نوشت: نیروهای کرد عراق در جریان جنگ با داعش موفق شدند بخشی از سلاح های مورد استفاده داعش را در یکی از مناطق نزدیک به الحویجه کشف کنند.

یکی از این سلاح ها از راه دور و بوسیله دوربین کنترل می شده و یک سگ آموزش دیده نیز از این سلاح مراقبت می کرده است تا کسی به آن نزدیک نشود.

یک افسر کرد عراقی می گوید: «ما موفق شدیم این سلاح ها را در جریان جنگ با داعش در الحویجه پیدا کنیم. نیروهای داعش از سلاح های هوشمند با کنترل از راه دور همچون اسنایپر استفاده می کردند. این سلاح چندین نفر از سربازان ما را کشته و زخمی کرده است تا اینکه ما موفق شدیم آنرا پیدا کنیم.»

به گفته نیروهای کرد، بخشی از سلاح هایی که از داعش بدست آمده بسیار جدید و اکثرا ساخت آمریکا هستند. این سلاح ها به نیروهای اطلاعاتی کردستان عراق تحویل داده شد.

در منطقه الحویجه عراق تعداد زیادی از نیروهای داعش حضور دارند. بر اساس گفته یک منبع نظامی، نیروهای داعش در این منطقه کمین کرده اند و تله هایی در منطقه کار گذاشته اند.»

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: