تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۷ - ۱۰:۲۳ کد مطلب 91104

دانشجویان بورسیه خواستار معرفی خاطیان به دادگاه

به گزارش میدان ۷۲ جمعی از دانشجویان بورسیه طی نامه‌ای به روسای کمیسیون‌های آموزش و اصل نود قانون اساسی خواستار معرفی خاطیان و مسببان ظلم به دانشجویان بورسیه به قوه قضائیه برای پاسخگویی در برابر دادگاه صالحه نظام مقدس جمهوری اسلامی شدند به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ متن این نامه به شرح زیر است: […]

به گزارش میدان ۷۲ جمعی از دانشجویان بورسیه طی نامه‌ای به روسای کمیسیون‌های آموزش و اصل نود قانون اساسی خواستار معرفی خاطیان و مسببان ظلم به دانشجویان بورسیه به قوه قضائیه برای پاسخگویی در برابر دادگاه صالحه نظام مقدس جمهوری اسلامی شدند

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ متن این نامه به شرح زیر است:

جناب آقایان دکتر زاهدی و پورمختار
روسای محترم کمیسیون های آموزش و اصل نود قانون اساسی
و نمایندگان معزز مجلس شورای اسلامی
با عرض سلام و تقدیم احترام

ضمن تبریک به مناسبت آغاز سال اقدام و عمل، لازم دیدیم که مستقیما نکاتی را برای ماه های پایانی ماموریت مجلس نهم به عرض برسانیم. همان گونه که می دانید یکی از پرونده های مهم سال ۱۳۹۴، در نهادهای نظارتی و قضایی نظام که با اعلام نظر صریح و تاریخی مقام عظمای ولایت امام خامنه ای مواجه شد، ماجرای ظالمانه و غیرقانونی بورسیه ها بود. کمیسیون های اصل نود و آموزش مجلس شورای اسلامی با اعلام حکم نهایی خود، دولت را ملزم به برگرداندن تمام حقوق قانونی دانشجویان مظلوم کردند. اما متاسفانه مسئولان دولتی و وزارت علوم با سرکشی و استنکاف در بازگرداندن حقوق قانونی دانشجویان اهمال نمودند و با ادعای کذب و گزارش غلط وخلاف واقع اعلام نمودند که مشکل دانشجویان بورسیه حل شده است وهمواره سعی در فریب افکار عمومی جامعه ومسولین محترم کشور می باشند؟

حال سوال پا برجای ما هنوز این خواهد بود که چه مشکلی حل شده است؟ اصلا تعریف مشکل از دیدگاه مسولین چیست؟ آیا عدم نیاز خوردن دانشجویان دارای جایابی لغو شده است و دانشجویان دارای حکم بورس به حق حقوق قانونی خود رسیده اند؟ آیا مشکل دانشجویان فاقد جایابی که به علت دستورات پنهانی وزارت علوم از جایابی محروم شده اند، حل شده است و جایابی شده اند؟ آیا مقرری دانشجویان بورسیه که طبق سند تعهد از اشتغال همزمان با تحصیل محروم شده اند برقرار شده است؟ آیا کسی به خاطر اینهمه ظلم و شکنجه روحی از دانشجویان مظلوم عذرخواهی و دلجویی کرده است؟هدف ستاد جنگ مستقر در وزارت علوم حذف تفکر انقلابی در محیط دانشگاهها میباشد وبرای رسیدن به مقصود نهایی خود از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند ودر این میان دانشجویان مظلوم اسیر نیت پلید بانیان غلط ترین کارهها قرارگرفته اند وهمواره تحت فشارهای روحی وروانی میباشند.

نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی
فرصت خدمت در دنیا و آخرت مورد سوال قرار خواهد گرفت و باید برای احقاق حق مظلومان از آن استفاده کرد. این روزهای پایانی ماموریت روزهای درخشانی خواهد بود اگر شما عزیزان با تاسی به قانون و فرامین مقام معظم رهبری (مد ظله) قانون شکنان و ظالمان به جوانان بی گناه بورسیه را طبق قانون، به جرم سرکشی و استنکاف در برابر احکام قاطع کمیسیون اصل نود، به قوه محترم قضاییه معرفی نمایید. بحمد الله قوه قضاییه همیشه در راه اجرای عدالت و مجازات ظالمان و نیز اجرای فرامین مقام عظمای ولایت محکم و ثابت قدم بوده است و مطمئنا از این اقدام استقبال خواهد نمود.

مجددا از شما عزیزان در خواست داریم نسبت به معرفی عاجل خاطیان و مسببان ظلم به دانشجویان بورسیه به قوه قضاییه برای پاسخگویی در برابر دادگاه صالحه نظام مقدس جمهوری اسلامی اقدام نموده و دعای خیر هزاران نفر از خانواده های دردکشیده آنان را ذخیره آخرت خود نمایید.

با تشکر
جمعی از دانشجویان بورسیه

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: