تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۷ - ۱۱:۰۸ کد مطلب 91117

عربستان پرواز های ماهان را ممنوع کرد

عربستان سعودی به بهانه نگرانی‌های امنیتی، پرواز هواپیماهای شرکت ماهان ایران را ممنوع اعلام کرده است. به گزارش پرس تی وی از خبرگزاری رسمی عربستان، مدیر شرکت هواپیمایی کشوری سعودی روز دوشنبه اعلام کرد این شرکت تصمیم گرفته است تا «مجوزهای اعطا شده به هواپیمایی ماهان ایران را لغو و این شرکت را از استفاده […]

عربستان سعودی به بهانه نگرانی‌های امنیتی، پرواز هواپیماهای شرکت ماهان ایران را ممنوع اعلام کرده است.

به گزارش پرس تی وی از خبرگزاری رسمی عربستان، مدیر شرکت هواپیمایی کشوری سعودی روز دوشنبه اعلام کرد این شرکت تصمیم گرفته است تا «مجوزهای اعطا شده به هواپیمایی ماهان ایران را لغو و این شرکت را از استفاده از فرودگاه‌ها و حریم هوایی عربستان منع کند.»

مقامات هواپیمایی عربستان سعودی «تخلفات اداری از ضوابط و قوانین ناظر بر ایمنی پروازهای بین المللی» را علت ممنوعیت پروازهای هواپیمایی ماهان ایران اعلام کرده است.

اگرچه مقامات سعودی اشاره ای نکردند که چه زمانی هواپیمایی ماهان این تخلفات را مرتکب شده است.

این تصمیم عربستان سعودی در حالی اتخاذ شده است که روابط دیپلماتیک تهران و ریاض همچنان قطع است.

وزارت کشور عربستان در تاریخ ۱۲ دی با انتشار بیانیه‌ای از اعدام ۴۷ نفر از جمله شیخ نمر باقر النمر روحانی برجسته شیعی خبر داد. اعدام شیخ نمر، با واکنش‌های شدید مردم و سیاست‌مداران ایران و چندین کشور دیگر روبرو شد.

مردم ایران در اعتراض به اعدام این روحانی در مقابل سفارت عربستان سعودی در تهران و کنسولگری این کشور در مشهد تجمع اعتراضی برپا کردند، اما عده‌ای خودسر اقدام به پرتاب سنگ و کوکتل مولوتف به سمت این ساختمان‌‌ها کردند.

با وجود محکومیت این حملات از سوی مقامات ایرانی، ریاض به بهانه این حوادث، روابط دیپلماتیک خود را با ایران قطع کرد و موج تازه‌ای از اقدامات سیاسی را در مجامع جهانی و عربی علیه جمهوری اسلامی به راه انداخت.

گفتنی است، عربستان سعودی پیشتر نیز کلیه پروازهای شرکت‌های هواپیمایی این کشور به ایران را لغو کرده بود

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: