تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۷ - ۱۱:۴۳ کد مطلب 91121

ناپلئون : قوانین اسلام را در سراسر حکومتم پیاده می‌کنم!

آیت الله حق شناس : آخر چقدر تجددمآبی؟! دوستی و توجه به دنیا ما را به کجا می‌رساند؟! گفته‌اند: وقتی ناپلئون تاریخ اسلام را قرائت کردند و قرآن و قوانین اسلام را برایش کمی توضیح دادند، حالا ما از ابوعلی‌ها و امثال فارابی‌ها می‌گذریم، او گفت که اگر من سلطنتم مستقر شود و موقعیت با […]

آیت الله حق شناس : آخر چقدر تجددمآبی؟! دوستی و توجه به دنیا ما را به کجا می‌رساند؟! گفته‌اند: وقتی ناپلئون تاریخ اسلام را قرائت کردند و قرآن و قوانین اسلام را برایش کمی توضیح دادند، حالا ما از ابوعلی‌ها و امثال فارابی‌ها می‌گذریم، او گفت که اگر من سلطنتم مستقر شود و موقعیت با من مساعدت کند، قوانین اسلام را در سراسر حکومتم پیاده می‌کنم، البته او در حمله به شوروی در سرما گرفتار شد و شکست خورد.

ناپلئون متوجه شد که قوانین اسلام و قرآن چقدر عالی است، «إِنَّ هَذَا الْقُرْآنَ یِهْدِی لِلَّتِی هِیَ أَقْوَمُ»، اسلام شما را به اقوی درجه بالاترین درجات انسانیت راهنمایی می‌کند، این سطح از فکر بشر خارج است، پس چرا مسلمان‌ها که باید با این دین بر تمام اهل عالم سیادت پیدا کنند، وضعشان این طور است؟!

جواب این سؤال را بنده در کتاب «به سوی خدا می‌رویم» به دست آوردم که ترجمه هم شده است،‌ در آنجا نوشته که ناپلئون در اوایل حکومت خود به مصر آمد و درخواست کرد که چند نفر از علما و دانشمندان مسلمان را بیاورند تا قدری از آنان سؤال بپرسد، گفت: شما مذهبتان چیست؟ گفتند: ما مسلمانیم! ناپلئون قبول نکرد و مجدداً سؤال خود را تکرار کرد و آن‌ها هم همان جواب را دادند، تا سه بار پرسید: شما مذهبتان چیست و آنان جواب می‌دادند که ما مسلمانیم، ناپلئون گفت: نه خیر! شما مسلمان نیستید! این چیزهایی که من می‌دانم و در قوانین دین شما دیده‌ام، در خودتان نمی‌بینم! شما از قواره‌ دیگری هستید! چون شما اگر مسلمان بودید، من به مملکت شما نمی‌آمدم! بلکه شما سیادت داشتید و ما نمی‌توانستیم به کشورتان رخنه کنیم.

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: