تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۷ - ۱۷:۲۷ کد مطلب 91133

مقرری بیمه بیکاری تعیین شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران از افزایش مقرری بیمه بیکاری به ۸۱۲هزار تومان در سال جاری خبر داد و گفت: در حال حاضر حدود ۱۸۰هزار نفر در کشور از بیمه بیکاری استفاده می‌کنند. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از تسنیم، وی ادامه داد: بر اساس قانون در کارگرانی که مشمول بیمه […]

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران از افزایش مقرری بیمه بیکاری به ۸۱۲هزار تومان در سال جاری خبر داد و گفت: در حال حاضر حدود ۱۸۰هزار نفر در کشور از بیمه بیکاری استفاده می‌کنند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از تسنیم، وی ادامه داد: بر اساس قانون در کارگرانی که مشمول بیمه بیکاری می‌شوند پرداخت بیشترین سهم بیمه بیکاری ۸۵ درصد حقوق افراد است که ۵۵درصد به‌عنوان حداقل مزدی که در سه ماه قبل از بیکاری دریافت کرده‌اند و ۱۰درصد حق همسر و ۱۰درصد برای دو فرزند است، یعنی هر کدام از فرزندان ۱۰ است.

وی بیان کرد: ۸۵درصد سهم بیمه بیکاری نباید از حداقل مزد کمتر باشد،حداقل دستمزد کارگران برای سال ۹۵ با ۱۴درصد افزایش نسبت به سال ۹۴ معادل ۸۱۲ هزار و ۱۶۶ تومان تعیین شد، بنابراین حداقل مقرری بیمه بیکاری نیز در سال ۹۵ حدود ۸۱۲ هزار و ۱۶۶ تومان است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران درباره اینکه مقرری بگیران بیمه بیکاری در استان تهران چه‌تعداد هستند، گفت: در استان تهران میزان دریافت کنندگان مقرری بیمه بیکاری حدود ۴۶هزار مقرری بگیر است که حدود یک‌چهارم کل کشور است. ۱۸۰هزار نفر در کشور از بیمه بیکاری استفاده می‌کنند. کمترین مدت پرداخت مقرری بیمه بیکاری شش ماه و بیشترین پرداخت ۵۰ماه است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: