تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۷ - ۱۸:۴۱ کد مطلب 91158

یگان حفاظت مسلح در دستگاه های اجرایی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای ضوابط بکارگیری یگان حفاظت در دستگاه‌های اجرایی را تعریف کردند. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه) پارلمان و در ادامه بررسی جزئیات لایحه دائمی شدن برخی احکام قوانین برنامه‌های پنجساله توسعه جمهوری اسلامی ایران، ماده ۳۹ این لایحه […]

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای ضوابط بکارگیری یگان حفاظت در دستگاه‌های اجرایی را تعریف کردند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه) پارلمان و در ادامه بررسی جزئیات لایحه دائمی شدن برخی احکام قوانین برنامه‌های پنجساله توسعه جمهوری اسلامی ایران، ماده ۳۹ این لایحه را پس از بحث و بررسی به تصویب رساندند.

به موجب مصوبه مجلس، دستگاه‌های اجرایی در صورت نیاز به یگان حفاظت مکلف شدند پس از کسب موافقت و مجوز ستاد کل نیروهای مسلح نسبت به تشکیل یگان‌های حفاظت اقدام کنند. این یگان‌ها از نظر به‌کارگیری سلاح و مهمات تابع ضوابط نیروهای مسلح هستند و با رعایت ضوابط نیروی انتظامی تحت نظر بالاترین مقام دستگاه ذی‌ربط اداره می‌شوند.

طبق تبصره این ماده، دستورالعمل نحوه تشکیل یگان‌های حفاظت شامل اختیارات، حدود وظایف، چگونگی ساماندهی، تسلیح، آموزش، انتصاب فرماندهان، ارتباط با نیروی انتظامی و نظارت بر عملکرد آنها به تصویب ستادکل نیروهای مسلح می‌رسد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: