تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۷ - ۲۱:۱۵ کد مطلب 91179

نشست سه جانبه ایران، ترکیه و آذربایجان برگزار شد

چهارمین نشست اجلاس سه جانبه ایران، آذربایجان و ترکیه در رامسر برگزار شد. به گزارش مشرق، چهارمین نشست اجلاس سه جانبه ایران، آذربایجان و ترکیه در رامسر برگزار شد. محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در سخنان خود در این نشست با اشاره به اشتراکات تاریخی و جغرافیائی و فرهنگی با ترکیه و آذربایجان بر […]

چهارمین نشست اجلاس سه جانبه ایران، آذربایجان و ترکیه در رامسر برگزار شد.

به گزارش مشرق، چهارمین نشست اجلاس سه جانبه ایران، آذربایجان و ترکیه در رامسر برگزار شد. محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در سخنان خود در این نشست با اشاره به اشتراکات تاریخی و جغرافیائی و فرهنگی با ترکیه و آذربایجان بر سیاست ثابت ایران برای گسترش همکاری ها با این دو کشور و همه کشورهای همسایه تاکید کرد.

وزیر خارجه با اشاره به نتایج نشست های قبلی سه جانبه خواهان گسترش همکاری ها در حوزه های مختلف از جمله توریسم، انرژی و حمل و نقل شد.

وزیر امور خارجه آذربایجان نیز با تشریح آخرین تحولات جاری در منطقه قره باغ، انرژی و حمل و نقل و سرمایه گذاری را بعنوان برخی از مهمترین حوزه های گسترش همکاری های اقتصادی سه کشور معرفی کرد.

وزیر خارجه ترکیه نیز با تبریک مجدد به جمهوری اسلامی ایران و ظریف برای مدیریت موفق مذاکرات هسته ای و تشریح مواضع ترکیه در خصوص بحران قره باغ، توریسم، تجارت، حمل و نقل و انرژی را مهمترین ظرفیت های گسترش همکاری اقتصادی سه جانبه دانسته و تاکید کرد کمیته های فرعی اجلاس سه جانبه می بایست فعال شود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: