تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۸ - ۰۸:۰۰ کد مطلب 91221

خطر سردار ازبک و شکارچی اعراب برای اصفهانی‌ها

آسمان نصف‌جهانی‌ها با ایگور استیماچ کروات ابری است اما با انجام یک بازی منطقی پیش از رویارویی هفته آینده با استقلال می‌توان آب رفته را به جوی بازگرداند. گروه ورزشی مشرق – سپاهان قهرمان فصل گذشته لیگ برتر ایران برای اینکه از لیگ قهرمانان آسیا خداحافظی زودهنگام نداشته باشد، امروز در تاشکند به دنبال جبران […]

آسمان نصف‌جهانی‌ها با ایگور استیماچ کروات ابری است اما با انجام یک بازی منطقی پیش از رویارویی هفته آینده با استقلال می‌توان آب رفته را به جوی بازگرداند.

شکار شکارچی تیم‌های عربیگروه ورزشی مشرق – سپاهان قهرمان فصل گذشته لیگ برتر ایران برای اینکه از لیگ قهرمانان آسیا خداحافظی زودهنگام نداشته باشد، امروز در تاشکند به دنبال جبران مافات خواهد بود. امروز سپاهان در تاشکند کار دشواری را برای رسیدن به ۳ امتیاز دیدار برابر لوکوموتیو دارد.

آسمان نصف‌جهانی‌ها با ایگور استیماچ کروات ابری است اما با انجام یک بازی منطقی پیش از رویارویی هفته آینده با استقلال می‌توان آب رفته را به جوی بازگرداند.

* استقبال ۸گله
در گروه A لیگ قهرمانان، النصر امارات شش‌امتیازی صدرنشین است و لکوموتیو ازبکستان با پنج امتیاز و تفاضل گل۲+ دوم است. نصف‌جهانی‌‌ها اگر امروز در تاشکند بتوانند شکست ۲ بر صفر دور رفت را تلافی کنند خیلی راحت«دوباره» مدعی صعود از گروه نخست رقابت‌ها می‌شوند.

اما شرایط رقیب سپاهان چگونه است؟ شاگردان آندری گنادیویچ ۴۸ساله با کسب سه پیروزی در سه دیدار نخست لیگ‌برتر ازبکستان با تفاضل گل۷+ صدرنشین هستند.

لکوموتیورانان ازبک بعد از اینکه در فولادشهر با دو گل مرادبیکایف و سردار میرزایف سپاهان را شکست دادند، در کشورشان دو بازی دیگر انجام دادند که سرانجام هر دو دیدار یادشده پیروزی پرگل آنها بود.

لکوموتیو ابتدا در جام‌حذفی با گل‌های ماخادزه(۳۸)، عبدولخولیکوف(۶۷)، میرزایف(پنالتی-۷۲) و روزی‌اف(۹۱) با نتیجه ۴ بر یک تیم دسته‌یکی اوزدونگ‌جو را شکست دادند.

بعد در هفته سوم لیگ‌برتر ازبکستان نوبت به نفتچی رسید که چهار مرتبه در دقایق۹(عبدولخولیکوف)، ۳۱ و ۴۹(مراد بیکایف) و ۷۶(ماخادزه) مغلوب لکوموتیورانان شود.

 با این حساب میزبان امروز سپاهان با زدن هشت گل در دو دیدار اخیر خود با توپ پر و روحیه‌ای مضاعف پذیرای شاگردان استیماچ خواهد بود.

* مثلث مشکل‌ساز برای سپاهان
لکوموتیو در بازی خانگی هفته اول خود برابر الاتحاد عربستان با سیستم ۱-۱-۴-۴ به میدان آمد. احتمالا امروز این تیم دوباره با روش مذکور پذیرای مهمانش سپاهان خواهد بود.

تاشکندی‌ها در روش نسبتا هجومی خود سه بازیکن بسیار زهردار دارند که هرکدام آنها یک خطر جدی برای سپاهان به شمار خواهند رفت.

مراد بیکایف: گوش راست لکوموتیو ۳۱ساله است با ۱۸۴سانتی‌متر بلندی‌قامت. طی ۱۲سال نزدیک به ۳۰بازی ملی انجام داده و باتجربه است. مراد سرحال و آماده چند روز قبل دو گل از چهار گل لکوموتیو را وارد دروازه نفتچی- در ایستگاه سوم لیگ‌برتر- کرد. بیکایف در بازی رفت هم یکی از گل‌های تیمش را به سپاهان زد.

شماره۱۰ لکوموتیو طی سال‌های۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰ در لیگ‌برتر روسیه فعالیت کرده و تا دل‌تان بخواهد باتجربه است.

تیمورخان عبدوالخولیکوف: شماره۱۱ لکوموتیو را باید بزرگ‌ترین مشکل سپاهان در بازی امروز بدانیم. مهاجم نوکی که سابقه بازی در هایدوک اشپلیت کرواسی و پاختاکور را دارد.

تیمورخان در ادوار لیگ‌ قهرمانان شش گل به ثمر رسانده در حالی که تمام شکارهایش تیم‌های عربی بوده‌اند. خولیکوف تاکنون به السد قطر، العربی(۲) قطر و الاتفاق، الهلال و الاتحاد عربستان گل زده است.

به نظر می‌رسد از کار انداختن تیمورخان در بازی امروز وظیفه مهم مدافعان سپاهان باشد.

سردار میرزایف: سومین راس مثلث هجومی لکوموتیو در هفت بازی اخیر خود شش گل به ثمر رسانده است. سردار ازبک‌ها به الاتحاد و سپاهان(لیگ قهرمانان)، نوبهار(۲) و آندیجان(لیگ ازبکستان) و دونگ‌جو(جام‌حذفی) گل زده است.

سردار یک‌ گوش چپ کلاسیک است که با شماره۱۵برای لکوموتیو به میدان خواهد آمد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: