تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۸ - ۱۵:۲۰ کد مطلب 91252

مصوبه‌ای که موز را گران کرد + نرخ میوه

قیمت موز در بازار مصرف به ۵ هزار تومان رسید و افزایش دوباره قیمت این محصول در بازار مصرف به دلیل مصوبه دولت در خصوص “واردات موز در عوض صادرات سیب درختی” پیش بینی می شود .  به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از تسنیم، تصمیم دولت برای واردات موز در ازای صادرات سیب تصمیم‌ […]

قیمت موز در بازار مصرف به ۵ هزار تومان رسید و افزایش دوباره قیمت این محصول در بازار مصرف به دلیل مصوبه دولت در خصوص “واردات موز در عوض صادرات سیب درختی” پیش بینی می شود .

 به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از تسنیم، تصمیم دولت برای واردات موز در ازای صادرات سیب تصمیم‌ جسورانه ای برای حمایت از تولیدکنندگان  داخلی است که زمزمه های افزایش قیمت موز را در بازار مصرف ایجاد کرد.

رضا اسدی بار فروش میدام میوه و تره بار دار این رابطه به تسنیم می‌گوید: قیمت موز مرغوب اینک در میادین مرکزی میوه و تره بار به ۴ هزار ۹۰۰ تومان رسیده است.

وی با بیان اینکه احتمال افزایش قیمت این محصول در روز‌های آینده نیز وجود دارد ، افزود: قیمت این محصول در تعطیلات عید تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان نیز افزایش یافته بود که با باز شدن انبار‌ها نرخ این محصول دوباره کاهش یافت.

حسین مهاجران رئیس اتحادیه میوه و تره بار نیز در این ارتباط گفت:  اگر قیمت موز در میدان مرکزی ۴ تا ۵هزار تومان باشد، نرخ  آن در خرده فروشی به بیش از ۶ هزار تومان می رسد.

بنا بر این گزارش، مدیرکل دفتر مقررات و استانداردهای بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی در توضیح تصمیم این وزارتخانه گفت: در شرایط پسابرجام و به منظور حمایت از تولید داخلی،تعرفه واردات موز در قبال صادرات سیب درختی پنج درصد و در وضعیت عادی ۲۶ درصد تعیین شد.

در سال گذشته تعرفه واردات موز ۴ تا ۶ درصد بوده است.

نرخ  انواع  هر کیلوگرم میوه در میادین مرکزی میوه و تره بار:

پرتقال تامسون:۱۵۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان
کیوی: ۱۵۰۰ تا ۴ هزار تومان
سیب سفید:۱۵۰۰ تا ۴۵۰۰ تومان
سیب قرمز: ۱۵۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان
نارنگی تخم پاکستانی: ۵ تا ۷ هزار تومان
لیمو شیرین:۲ تا ۳ هزار تومان
هندوانه: هزار تا ۲ هزار تومان
ملون: ۳ تا ۴ هزار تومان
گوجه سبز: ۱۷ تا ۵۰ هزار تومان
چغاله  بادام: ۹ تا ۱۴ هزار تومان

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: