تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۸ - ۱۵:۱۶ کد مطلب 91253

واردات‌بی‌رویه ۱۵۰۰‌کارگر خراسانی را بیکار‌کرد

دبیرکل شورای اسلامی کار گفت: در روزهای گذشته حدود ۱۵۰۰ کارگر در چند مجموعه نساجی در شهرستان‌های استان بیکار شدند که دلیل اصلی آن ورود بی‌رویه کالاهای خارجی به کشور است.  به گزارش پایگاه ۵۹۸، رحمت‌الله پورموسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس در ارتباط با وضعیت اشتغال کارگران سطح استان اظهار داشت: کارگران […]

دبیرکل شورای اسلامی کار گفت: در روزهای گذشته حدود ۱۵۰۰ کارگر در چند مجموعه نساجی در شهرستان‌های استان بیکار شدند که دلیل اصلی آن ورود بی‌رویه کالاهای خارجی به کشور است.

 به گزارش پایگاه ۵۹۸، رحمت‌الله پورموسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس در ارتباط با وضعیت اشتغال کارگران سطح استان اظهار داشت: کارگران و کارکنان بسیاری از شرکت‌های خصوصی از مشکلات حقوق و بیمه‌ها گلایه‌مند هستند، در روزهای گذشته حدود ۱۵۰۰ کارگر در چند مجموعه نساجی در شهرستان‌های استان بیکار شدند که دلیل اصلی آن ورود بی‌رویه کالاهای خارجی به کشور است.

وی افزود: در حال حاضر بخش قابل توجهی از نخ مورد نیاز کشور از انگلستان وارد می‌شود که هزینه واردات آن ۵۰ درصد هزینه تمام شده تولید نخ در ایران است و این امر سبب افزایش قیمت تولیدات داخلی شده و استقبال و قدرت خرید مصرف‌کنندگان را کاهش می‌دهد.

دبیرکل شورای اسلامی کار با اشاره به اینکه ورود کالاهای قاچاق که مالیاتی پرداخت نمی‌کنند، بازار تولید کالاهای داخلی را به خطر می‌اندازد، گفت: کارفرمایان ما با کمبود نقدینگی روبه‌رو هستند و هزینه‌های خرید مواد اولیه و پرداخت مالیات کارفرمایان را مجبور به تعدیل نیرو می‌کند به طوری که برخی از کارگران با حدود ۲۰ سال سابقه کار به بیمه بیکاری معرفی می‌شوند.

پورموسی با انتقاد از میزان حقوق و مزایای کارگران در پایان سال گذشته و عدم توجه به بُعد معیشت خانوار در افزایش دستمزدها تصریح کرد: حقوق و مزایای کارگران ایرانی با حقوق واقعی آنان فاصله بسیار دارد و یک سوم آن چیزی است که در واقع باید باشد که این مسئله به بدنه اقتصادی جامعه صدمه می‌زند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: