تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۹ - ۱۳:۵۸ کد مطلب 91370

داعش آثار باستانی سوریه را درترکیه می‌فروشد

نماینده روسیه در سازمان ملل متحد روز چهارشنبه در نامه‌ای به رئیس شورای امنیت مدعی شد گروه تروریستی داعش، آثار باستانی سوریه را در شهری در جنوب شرقی ترکیه به فروش می‌رساند. به گزارش پایگاه ۵۹۸، ویتالی چورکین، نماینده روسیه در سازمان ملل متحد روز چهارشنبه مدعی شده اعضای داعش میراث فرهنگی ربوده شده در […]

نماینده روسیه در سازمان ملل متحد روز چهارشنبه در نامه‌ای به رئیس شورای امنیت مدعی شد گروه تروریستی داعش، آثار باستانی سوریه را در شهری در جنوب شرقی ترکیه به فروش می‌رساند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، ویتالی چورکین، نماینده روسیه در سازمان ملل متحد روز چهارشنبه مدعی شده اعضای داعش میراث فرهنگی ربوده شده در سوریه را به شهر «غازی عینتاب» در جنوب شرقی ترکیه انتقال می‌دهند. 

آقای چورکین، علاوه بر این در نامه‌ای به رئیس دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل متحد گفته این مصنوعات از طریق مزایده‌های غیرقانونی به فروش می‌رسند و سپس در شبکه‌ای از فروشگاه‌های عتیقه‌فروشی و بازارهای محلی توزیع می‌شوند.

 بر اساس این اظهارات که رسانه روسی اسپوتنیک آن را گزارش داده، داعش ۲۰۰ میلیون دلار از درآمد سالانه‌اش را از بخش‌هایی از حدود ۱۰۰ هزار قطعه آثار باستانی در مناطق تحت کنترلش در عراق و سوریه به دست می‌آورد.

 دیپلمات روسی خاطرنشان کرده شرکت‌های حل و نقل ترکیه این مصنوعات شامل سکه و جواهرآلات را از اعضای داعش تحویل گرفته و آنها را در مغازه‌هایی که در مرز ترکیه و سوریه باز شده‌اند به فروش می‌رسانند. این کالاها، سپس وارد دیگر شهرهای ترکیه اعم از «ازمیر»، «مرسین» و «آنتالیا» می‌شوند و با دست‌کاری اسناد، مبدأشان، مخفی می‌شود. 

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: