تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۹ - ۱۶:۱۸ کد مطلب 91392

صعود شاگردان کی‌روش در جدید‌ترین رنکینگ فیفا/ ایران با استرالیا در سید یک قرار گرفت

تیم ملی فوتبال ایران در جدیدترین رده‌بندی تیم‌های ملی جهان با دو پله صعود در مکان نخست آسیا و رتبه چهل‌ودوم جهان قرار گرفت. با توجه به صعود استرالیا به رده دوم آسیا در این رنکینگ، ایران در قرعه کشی هفته آینده انتخابی جام جهانی با این تیم همگروه نخواهد شد. به گزارش مشرق، سایت […]

تیم ملی فوتبال ایران در جدیدترین رده‌بندی تیم‌های ملی جهان با دو پله صعود در مکان نخست آسیا و رتبه چهل‌ودوم جهان قرار گرفت. با توجه به صعود استرالیا به رده دوم آسیا در این رنکینگ، ایران در قرعه کشی هفته آینده انتخابی جام جهانی با این تیم همگروه نخواهد شد.

صعود شاگردان کی‌روش در جدید‌ترین رده‌بندی فیفا/ ایران با استرالیا در سید یک قرار گرفتبه گزارش مشرق، سایت فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) امروز (پنجشنبه) رده‌بندی تیم‌های دنیا در بازه زمانی ۳ مارس ۲۰۱۶ تا ۷ آوریل ۲۰۱۵ (۱۳ اسفند ۹۴ تا ۱۹ فروردین ۹۵) را اعلام کرد که براساس آن تیم ملی ایران با دو پله صعود در رده نخست چهلم جهان قرار گرفت.

شاگردان کارلوس کی‌روش که طی دو هفته اخیر در بازی‌های مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ و جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ موفق به شکست هند و عمان شدند، با ۶۷۲ امتیاز در رده چهل‌ودوم تیم‌های ملی فوتبال دنیا قرار گرفتند و بین تیم‌های آسیایی همچنان بالاترین رده را به خود اختصاص داده‌اند.

بر اساس این رده‌بندی، تیم ملی کشورمان در قرعه‌کشی دور پایانی مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در منطقه آسیا که قرار است در تاریخ ۱۲ آوریل (۲۴ فروردین) در کوالالامپور مالزی برگزار شود، در سید یک کنار استرالیا قرار می‌گیرد و با این شرایط تیم ملی ایران با کانگوروها همگروه نخواهد شد.

در رده بندی جدید فیفا و از میان تیم های آسیایی ازبکستان با ۵۴۹ امتیاز در رده ۶۶ قرار گرفته است. امارات با ۵۲۱ امتیاز در رده ۶۸ قرار دارد، چین و اردن هم به ترتیب با ۴۲۳ و ۴۱۸ امتیاز در رده های ۸۱ و ۸۲ قرار گرفته اند.

همچنین در رنکینگ جدید فیفا جایگاه ۱۰ تیم اول با تغییرات زیادی روبرو شده است طوریکه آرژانتین از رده دوم به اول صعودکرده و بلژیک که پیش از این صدرنشین بود در جایگاه دوم قرار گرفته است. در سایر رده ها هم تغییراتی ایجاد شده است.

رده‌بندی ۱۰ تیم برتر فوتبال دنیا به شرح زیر است:

۱- آرژانتین ۱۵۳۲ امتیاز (یک پله صعود)
۲- بلژیک ۱۳۵۲ امتیاز (یک پله سقوط)
۳- شیلی ۱۳۴۸ امتیاز (۲ پله صعود)
۴- کلمبیا ۱۳۳۷ امتیاز (چهار پله صعود)
۵- آلمان ۱۳۰۹ امتیاز (یک پله سقوط)
۶- اسپانیا ۱۲۷۷ امتیاز (سه پله سقوط)
۷- برزیل ۱۲۵۱ امتیاز (یک پله سقوط)
۸- پرتغال ۱۱۸۴ امتیاز (یک پله سقوط)
۹- اروگوئه ۱۱۵۸ امتیاز (۲ پله صعود)
۱۰- انگلیس ۱۰۶۹ امتیاز (یک پله سقوط)

رده‌‌بندی ۵ تیم برتر آسیا به‌شرح زیر است:

۱- ایران ۶۷۲ امتیاز (۲ پله صعود – چهل‌ودوم جهان)
۲- استرالیا ۶۰۱ امتیاز (۱۷ پله صعود – پنجاهم جهان)
۳- کره‌جنوبی ۵۷۹ امتیاز (یک پله صعود – پنجاه و ششم جهان)
۴- ژاپن ۵۷۷ امتیاز (یک پله سقوط – پنجاه و هفتم جهان)
۵- عربستان ۵۵۹ امتیاز (بدون تغییر – شصتم جهان)

رده بندی سایر تیمهای آسیایی:

۶۶٫ ازبکستان ۵۴۹

۶۸٫ امارات ۵۲۱

۸۱٫ چین ۴۲۳

۸۲٫ اردن ۴۱۸

۸۳٫ قطر ۴۱۶

۹۹٫ عمان ۳۴۶

۱۰۰٫ قرقیزستان ۳۴۰

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: